Libra

Washington’dan FB’ye Uyarı Niteliğinde Ceza!

ABD'de komisyon FB'ye kişisel verilerin gizliliğini ihlal etmesinden 5 milyar dolarlık bir uyarı niteliğinde ceza verdi.

Kripto para birimlerine ilgi gösteren Facebook, ABD yönetiminden tam zamanında ”5 milyar dolarlık ceza” aldığını öğrendi. Bir süre önce skandallara adı karışan ve ABD Kongresine özel olarak ifade veren CEO Mark Zuckerberg, kripto para birimleri konusunda bu tarihten sonra yeni bir takım adımlar attı. Libra isimli kripto para birimini tanıttı. Kripto para birimi tanıtımından çok kısa süre sonra ise Facebook ABD yönetiminden büyük tepki çekti ve derhal Libra projesinin kendilerinden onay çıkana kadar durdurulmasını istedi.

Bu uyarıları asla dinlemeyen Facebook’a bugün 5 milyar dolarlık bir ceza verilirken, bu cezanın ödenecek olduğu ancak bu cezanın aslında zamanlama olarak tam Libra ile ilgili döneme denk gelmiş olmasının bir uyarı olduğu düşünülüyor.

ABD yönetimi Facebook’a Libra ile ilgili sürekli yeni uyarılarda bulundu ancak FB yöneticileri bu uyarıları asla dinlemedi bu konuda herhangi bir basit açıklama bile yapmadı. En son bu konuda ABD’nin yöneticisi konumundaki Başkan Trump açıklama yaptı ve Libra ile ilgili bankacılık kuralları ve lisans gözdağında bulundu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu