XRP

XRP Fiyatı 1 Doların Üzerine Çıktı ve XRP Balinaları Harekete Geçti!

Binance ve diğer borsalara 209 milyondan fazla XRP gönderildi.

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, son 24 saat içerisinde %9 düşüş yaşasa da önceki günlerin yükselişi ile tutunmayı sürdürüyor. Kısa sürede 1 doların üzerine kadar çıkan ve davadan da iyi haber alan XRP, balinaların baskısına dayanmaya devam ediyor.

İlgili Haber  SICAK GELİŞME: Ripple Davasının Bugünkü Duruşmasında XRP Zaferi!

Milyonlarca Dolarlık XRP Satıldı

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre son 24 saat içerisinde ve özellikle Ripple’ın davadan aldığı olumlu haber sonrası balinaların hareketleri bir hayli arttı. XRP fiyatının 1 dolar üzerine çıktığı anlarda 202 milyon adet yani yaklaşık 202,896 milyon dolarlık XRP transferi gerçekleştirildi.

Bu işlemler arasında en büyüğünün ise Coinbase borsası çıkışlı 62 milyon XRP olduğu görülüyor. Buna ek olarak dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance de 60 milyon XRP’nin transfer edildiği işlemde alıcı taraf oldu. Toplamda 60 milyon XRP transfer edilse de bunun 3 farklı işlemle 20 milyon XRP aktarılarak yapıldığı görülüyor.

Binance ve BitGo kripto para borsaları arasında yapılan bu transferler ise balinaların yüksek fiyattan XRP satmak için harekete geçmiş olabileceğini gösteriyor.

Bittrex ve Coinbase kripto para borsaları Ocak 2021’de XRP alım satımlarını askıya aldı. Bu borsalardan çıkan ve Binance gibi işlemlerin hala olduğu borsalara gönderilen transferler de satış baskısına işaret etmekte.

XRP fiyatı bu satış işlemlerinden sonra ise basın saati itibarıyla 0,94 dolar seviyesine kadar geriledi ve satış baskısının etkilerini yaşıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu