HaberlerXRP

XRP Yasaklama Kervanına Bir Borsa Daha Eklendi: ABD’li Yatırımcılar İçin Durduruluyor

SEC ve Ripple arasındaki dava süreci XRP için kriz olmaya devam ediyor.

ABD’nin finans kurumu SEC tarafından Ripple’a ve iki yöneticisine yönelik açılan davanın etkileri hala devam ediyor.

XRP’yi delist eden borsalar geçtiğimiz günlerde ardı ardına açıklama yaparken, son zamanlarda bu kararlar biraz durulmuş gibiydi. XRP yatırımcı tam “her şey düzelmeye başlıyor” dediği an bir haber de Kraken’den geldi.

Kraken, SEC’in Ripple’a açtığı dava sebebiyle XRP işlemlerinin ABD’li vatandaşlar için durdurulacağı haberini verdi.

Kraken: 29 Ocak’tan Sonra ABD’liler XRP Alım Satımı Yapamayacak

ABD merkezli Kraken borsası, 29 Ocak tarihinde ABD vatandaşları için XRP ticaretinin durdurulacağını açıkladı. ABD vatandaşı olmayanların ise XRP’yi hala platformda kullanabileceklerinin altı çizildi.

Kraken, sürecin takip edildiği açıklamasında bulunarak, “gelecek süreçte yaşanacak gelişmelere göre yeni bildirimlerde bulunmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Spark Coinler Ne Olacak?

Bilindiği gibi 12 Aralık günü yapılan Spark airdrobunu Kraken borsası da desteklemişti. Borsadan yapılan açıklamada; XRP işlemlerinin ABD vatandaşları için durdurulması sonrası, Spark Coin dağıtımında herhangi bir değişiklik olmayacağı ve dağıtım planlarının aynen devam edeceği bildirildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu