blank
BitcoinHaberler

Yatırım Şirketi VanEck’den SEC’e, Bitcoin (BTC) Başvurusu!

Yatırım yönetim şirketi VanEck, SEC'e bir kez daha başvurarak Bitcoin'e dayalı doviz ticaret fonu oluşturmak için izin istedi.

Kripto dünyası çok güzel bir 2020 yılı geçirmişken, yılın son günlerinde ardı ardına gelen son dakika haberleriyle yürekler ağızda yatırım yapmaya devam ediyor.

Bir yandan her türlü olumsuz habere kulak tıkayarak yoluna devam etmek isteyen Bitcoin, bir yanda Ripple davası ile ilgili gelen haberler ve son olarak da Binance.US’ın delist haberi…

İlgili Haber  Son Dakika: Binance.US Da XRP'yi Delist Ediyor

Her şeye rağmen kripto paraların “babasından” güzel haberler gelmeye devam ediyor. Bitcoin için bugün SEC’e önemli bir başvuru yapıldı. Yatırım yönetim şirketi VanEck, SEC’e bir kez daha başvurarak Bitcoin’e dayalı doviz ticaret fonu oluşturmak için izin istedi.

Döviz ticaret fonu (ETF) Apple ve Microsoft gibi popüler şirketlerin hisselerine benzer şekilde borsada işlem gördüğü için avantajlı ve güvenilir kabul ediliyor. Birçok kurumsal yatırımcı henüz Bitcoin’e dayalı bir ETF olmadığı için, Bitcoin yatırımı yapmaktan çekiniyor. Yakın zamanda yaptığımız bir haberde, kurumsal şirketlerin Bitcoin’e yatırım yapmak için bu ETF’leri beklediğini yazmıştık.

İlgili Haber  Ünlü CEO: "Bitcoin'e (BTC) Bir Cisim Yaklaşıyor Sandığınızdan Erken ve Büyük!"

SEC daha önce benzer birçok başvuruyu reddetmişti. VanEck’in bir önceki başvurusu ise Eylül 2019’da geri çekilmişti.

Ekim ayında, eski SEC başkanı Jay Clayton, ETF tekliflerini değerlendirmeye açık olduklarını belirtmişti. Clayton’un görevden ayrılmasından hemen sonra başvurunun gelmesi dikkat çekti. SEC’in, ETF başvurularını inceleyen birimin başında bulunan Dalia Blass’ın görev süresi de ocak ayında dolacak.

Anlaşılan o ki yatırım şirketi VanEck şansını birde yeni SEC yönetimiyle denemek istiyor. Bizde bu gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız. Zira Bitcoin’e dayalı ETF’lerin onaylanmasının, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e yönelmesine çok büyük katkı sunacağı düşünülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu