BitcoinHaberler

Yatırım Şirketi VanEck’den SEC’e, Bitcoin (BTC) Başvurusu!

Yatırım yönetim şirketi VanEck, SEC'e bir kez daha başvurarak Bitcoin'e dayalı doviz ticaret fonu oluşturmak için izin istedi.

Kripto dünyası çok güzel bir 2020 yılı geçirmişken, yılın son günlerinde ardı ardına gelen son dakika haberleriyle yürekler ağızda yatırım yapmaya devam ediyor.

Bir yandan her türlü olumsuz habere kulak tıkayarak yoluna devam etmek isteyen Bitcoin, bir yanda Ripple davası ile ilgili gelen haberler ve son olarak da Binance.US’ın delist haberi…

İlgili Haber
Son Dakika: Binance.US Da XRP'yi Delist Ediyor

Her şeye rağmen kripto paraların “babasından” güzel haberler gelmeye devam ediyor. Bitcoin için bugün SEC’e önemli bir başvuru yapıldı. Yatırım yönetim şirketi VanEck, SEC’e bir kez daha başvurarak Bitcoin’e dayalı doviz ticaret fonu oluşturmak için izin istedi.

Döviz ticaret fonu (ETF) Apple ve Microsoft gibi popüler şirketlerin hisselerine benzer şekilde borsada işlem gördüğü için avantajlı ve güvenilir kabul ediliyor. Birçok kurumsal yatırımcı henüz Bitcoin’e dayalı bir ETF olmadığı için, Bitcoin yatırımı yapmaktan çekiniyor. Yakın zamanda yaptığımız bir haberde, kurumsal şirketlerin Bitcoin’e yatırım yapmak için bu ETF’leri beklediğini yazmıştık.

İlgili Haber
Ünlü CEO: "Bitcoin'e (BTC) Bir Cisim Yaklaşıyor Sandığınızdan Erken ve Büyük!"

SEC daha önce benzer birçok başvuruyu reddetmişti. VanEck’in bir önceki başvurusu ise Eylül 2019’da geri çekilmişti.

Ekim ayında, eski SEC başkanı Jay Clayton, ETF tekliflerini değerlendirmeye açık olduklarını belirtmişti. Clayton’un görevden ayrılmasından hemen sonra başvurunun gelmesi dikkat çekti. SEC’in, ETF başvurularını inceleyen birimin başında bulunan Dalia Blass’ın görev süresi de ocak ayında dolacak.

Anlaşılan o ki yatırım şirketi VanEck şansını birde yeni SEC yönetimiyle denemek istiyor. Bizde bu gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız. Zira Bitcoin’e dayalı ETF’lerin onaylanmasının, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e yönelmesine çok büyük katkı sunacağı düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu