blank
HaberlerXRP

Yeni SEC Başkanı Uyardı: Birçok Kripto Para, Aslında Menkul Kıymet!

SEC Başkanı Gary Gensler, birçok kripto paranın menkul kıymet olduğunu vurguladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun yeni Başkanı Gary Gensler, kripto paralar hakkında yatırımcıların beklediği gibi bir açıklama yapmadı.

Gensler, XRP Davasına Yönelik İmada Mı Bulundu?

Gensler, özellikle Ripple’a açılan menkul kıymet davasından sonra birçok kişinin umut bağladığı bir isim olarak biliniyordu. Ünlü isim buna rağmen CNBC’de çıktığı bir programda tam tersi yönde açıklamada bulundu. Geçen ay yemin ederek göreve başlayan Gensler, SEC’nin kripto para piyasalarını regüle edeceğini ve birçok kripto paranın aslında menkul kıymet olduğunu vurguladı.

Bence bir şey menkul kıymet ise SEC’nin bunu regüle etmek için yetkisi bulunuyor ve birçok kripto token kesinlikle menkul kıymet. Daha önceki başkan bunu vurguladı ve daha önceki SEC yönetimi bu menkul kıymetleri veya yatırım kontrat tokenlerini söz konusu kurallara uymaları için zorlayarak yasal yollara başvurdu.”

Gensler, birçok kripto paranın menkul kıymet olduğunu vurgulasa da özellikle Bitcoin yatırımı yapan yatırımcıların korunması gerektiğini ifade etti. Bitcoin’in daha önce SEC tarafından menkul kıymet olmadığının tescil edildiğini ifade eden Gensler, bunun dijital bir değer saklama aracı olduğunu belirtti. Yine de BTC’nin oldukça volatil olduğunu ifade eden Gensler, buna yatırım yapan kişilerin korunması gerektiğini vurguladı.

Gensler, direkt olarak XRP hakkında bir açıklamada bulunmasa da yukarıdaki yorumunda aslında eski SEC yönetiminin eylemlerini tasdik ettiğini gösterdi. Bu da XRP yatırımcılarının beklemediği bir adım oldu.

İlgili Haber  SEC Başkanı Bitcoin (BTC) Regülasyonları Hakkında Konuştu! Elon Musk ve Dogecoin İçin Ne Dedi?
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu