Kripto HaberleriBitcoin7,5 Triyon Dolarlık Charles Schwab Kripto Para Spot ETF'i Başlatacak!

7,5 Triyon Dolarlık Charles Schwab Kripto Para Spot ETF’i Başlatacak!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yönetimi altında 7,5 trilyon dolar bulunan ve ABD’nin en büyük finansal hizmet şirketlerinden biri olan Charles Schwab kripto paralar konusunda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

Blockworks’ün paylaşımına göre, hali hazırda dolaylı olarak kripto para ETF’i sunan Charles Schwab, kripto para odaklı spot ETF’i başlatmayı planlıyor.

Dev şirketin kripto para spot ETF’i konusunda SEC’e yakın zamanda resmi başvuruda bulunması bekleniyor.

Charles Schwab’ın Kripto Paralara Yaklaşımı!

Charles Schwab’da yönetici konumunda bulunan David Botset daha önceki açıklamalarında müşterilerin kripto para birimleriyle giderek daha fazla ilgilendiğini söylemişti.

Şirketin CEO’su Walt Bettinger ise yakın zamanda kripto para birimlerinin göz ardı edilmemesi gerektiğini ve bu alanda doldurulması gereken büyük bir boşluk olduğunu söylemişti.

İlgili Haber
Charles Schwab CEO'su: "Kripto Alanında Doldurulması Gereken Muazzam Bir Boşluk Var"

Bettinger konuşmasında ayrıca “Günümüzde müşterilerin kriptoya yatırım yapabileceği birçok yolu var. Ancak bizim teklif etmediğimiz şey kripto paralar ile doğrudan ticaret.” ifadelerini kullanmıştı.

Bettinger bu sözleri ile aslında CEO’su olduğu şirketin kripto para odaklı spot ETF’i başlatma planlarının sinyalini vermişti.

Kripto Para Spot ETF Başvuruları!

Bitcoin ve kripto para spot ETF kavramı piyasaya aslında yabancı değil. Zira SEC’e bu konuda yapılmış önemli sayıda başvuru bulunuyor. Ancak SEC henüz Charles Schwab’ın planladığı gibi bir Spot ETF’yi onaylamadı.

SEC Başkanı Gary Gensler, yatırımcı korumasına yönelik yasal yükümlülüklerin yerine getirilemeyeceğine yönelik endişeleri nedeniyle spot ETF’leri reddettiklerini söylemişti.

ABD’li senatörler Tom Emmer ve Darren Soto ise Kasım ayında SEC Başkanı Gary Gensler’e bir mektup yazarak Bitcoin vadeli işlem ETF’sine izin verirken neden spot bir Bitcoin ETF’sine izin vermediğini sormuştu.

İlgili Haber
Senatörler Spot Bitcoin ETF'i Konusunda SEC'e Baskı Yapmaya Devam Ediyor!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları