Libra

Almanya Libra’yı Engelleyecek!

Almanya hükümeti Libra'yı engellemek konusunda net kararını bugün açıkladı.

Nexo

Almanya hükümetinden yazılı bir açıklama yapılarak kripto para projesi Facebook Libra’nın engelleneceği ve Almanya’da bu projeye asla izin verilmeyeceği açıklandı. Kripto para birimi sahiplerinin kısa süre içerisinde Libra hakkında Almanya hükümet yetkililerinden bazı açıklamalar bekledikleri biliniyor ve bu konuda bazı kararlar vereceklerine dair iddialar gündemin en üst sırasında beklemeye başlamıştı. Bitcoin hakkında hiçbir engel ve yasak uygulamayan Almanya hükümeti Libra gibi projelere ise izin vermeyecek olduklarını ve asla Libra projesine geçit vermeyecekleri konusunda net açıklama yaptı ve bu kararın yasalaşması için bazı yasal düzenlemelerinde uygulanabilecek olduğunu resmi kanallardan açıkladı.

Libra için bazı yasaklar uygulanacak olsa da Almanya dışında Fransa’da Libra’ya izin vermeyecekleri ve engellenecek olduğu hakkında açıklama yaparak konuyu kapattı. Avrupa genelinde Libra’nın engellenmesi için ortak iki ülke olarak çalışmalarını sürdürecek olan Fransa ve Almanya’nın ardından Avrupa ülkelerinde kripto para projesi Facebook Libra’nın engellenmesi haberleri çok kısa süre içerisinde gündeme gelebilir kripto para haberleri arasında yer alabilir.

*Almanya ve Fransa, Facebook Libra yasağını Avrupa genelinde yayabilir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı