AltcoinAnaliz

Altcoinler Sert Düştü! Düşüş Devam Edecek Mi? Altcoin Yatırımcısı Ne Yapmalı?

Altcoinlerde yine kan gövdeyi götürüyor. Peki bu Altcoinler ne zaman yatırımcısının yüzünü güldürecek?

Bitcoin’de yaşanan sert düşüş sonrası Altcoin’lerde ekran kıp kırımızı bir hal aldı. Bitcoin’de 17.600$ seviyelerinin görülmesiyle yaşanan %5’lik düşüş, Altcoinlere x2 olarak yansıdı ve hacimli Altcoinler de dahi %10’a varan düşüşler gözlemlendi.

Altcoinlerin Bitcoin’e, bu kadar göbekten bağlı olduğu bir piyasada Bitcoin düşerken ve sert yükselirken Altcoinlerde senaryo hep aynı oluyor: “Kıpkırmızı bir tablo.”

Peki bu durumda Altcoin yatırımcısı ne yapmalı ?

Öncelikle Bitcoin’de yatay bir yükseliş trendi başlamadan, Altcoinlerin kendi teknik analizlerinin çok bir şey ifade etmediğini bilmelisiniz. Çok iyi bir yükselen üçgen, çok iyi bir ikili dip veya çok iyi bir fincan kulp olsa da Bitcoin düşer veya sert yükselirse Altcoin’deki formasyonun hiçbir anlamı kalmaz. Bu noktada Bitcoin hareketlerini takip edip Altcoinlerle ilgili buna göre değerlendirme yapmak çok daha doğru bir karar olacaktır.

İlgili Haber
Bitcoin 17.600$'a Kadar Düştü, Takip Edilmesi Gereken Destek Seviyeleri Neler?

Aralık ayı itibariyle trendsiz bir Bitcoin piyasası olduğunu ve trendin belli olmadığını aşağıya veya yukarıya sert bir kırılma yaşanmadan yatırım yapmanın doğru olmadığını her zaman paylaştık. Bu uyarılarımızı dinleyen ve nakitte bekleyen yatırımcılar şimdi iyi bir dip noktasından giriş yapmak için beklerken, sabırsızlık gösterip uyarılarımızı dinlemeyen yatırımcılar şuan da zararlarını kurtarmanın hesabını yapıyor. Unutmayın bu piyasada önceliğiniz kaybetmemek olmalı, kazanmanın tek kuralı bu. Kaybetmekten korkmaz ve sabırsız hareket ederseniz kazanma şansınız çok düşük olacaktır.

Bitcoin’in bu hareketlerinden en az oranda etkilenmeniz için, hacimsiz Altcoinlerden uzak durmanız gerektiğini her defasında hatırlatıyoruz. Bitcoin’de sular durulmadan ve trend belli olmadan Altcoinlere para akması mümkün görünmüyor. Altcoinlerde para kazanmanız için suların durulmasını ve Bitcoin’in trendinin belirginleşmesini beklemeniz gerekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu