BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin (BTC) Boğası Uyardı, Bu Seviye Görülebilir!

Ünlü milyarder Bitcoin'deki dip tahminini güncelledi.

Kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogrtaz, Bitcoin’de dün yaşanan düşüşten sonra katıldığı CNBC’nin Squawk Box programında Bitcoin ile ilgili değerlendirmeler yaptı.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatının 38.000 dolar seviyesinde destek bulacağını söyleyen Bitcoin boğası Novogrtaz, yaşanan bu düşüşü BTC’nin 2021 yılında elde ettiği rekorlardan sonra doğal bir geri çekilme olarak gördüğünü belirtti.

Ünlü milyarder, Bitcoin’deki düşüşün sert olduğunu kabul ettikten sonra şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’e yönelik muazzam bir kurumsal talebin olduğunu görüyoruz. Bu yüzden de orta vadede BTC’nin performansı ile ilgili endişeli değilim.”

Bitcoin’deki dip seviyenin 38.000 dolar olacağını savunan Mike Novogratz, BTC’de önümüzdeki haftalarda daha fazla oynaklık görmeyi beklediğini söyledi.

Daha önceki açıklamalarında kripto para piyasasına yeni yatırımcıların gelmeye devam etmesi ile Bitcoin ile ilgili iyimserliğini koruduğunu söyleyen Mike Novogratz Bitcoin’de dip seviyenin bulunduğunu ve bunun 42.000 dolar olduğunu iddia etmişti.

İlgili Haber
Mike Novogratz Bitcoin'de Dibin Bulunduğuna İnanıyor!

FED’in Aralık ayındaki toplantı tutanaklarını açıklamasından sonra ABD borsalarında yaşanan sert düşüşten Bitcoin ve kripto paralar da etkilenerek kripto piyasasında dakikalar içinde sert düşüşler yaşandı.

FED tutanaklarının yanı sıra Bitcoin madencilik merkezlerinden biri olan Kazakistan’da yaşanan olayların da BTC düşüşünü güçlendirdiği değerlendiriliyor.

Bitcoin’de FED tutanaklarının etkisi halen devam ederken “korku ve açgözlülük endeksi” ise 100 üzerinden 15 puan olarak hesaplandı.

İlgili Haber
Bitcoin ve Altcoinlerde Korku Zirvede!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu