blank
BitcoinBorsaHaberler

Bitcoin (BTC) Borsası Coinbase, Goldman Sachs ile Anlaştı

Coinbase halka arz hazırlıkları için Goldman Sachs ile anlaştı.

Bitcoin’de 23.000$’lı seviyelerin geçilmesinden kısa bir süre sonra, halka arz için başvuru yaptığını duyuran ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, yaklaşan ilk halka arz hazırlıklarını tamamlaması için dünyanın en büyük bankalarından biri olan Goldman Sachs ile anlaştı.

Haber Reuters’in güvenilir kaynaklarına dayandırıldı. Goldman Sachs veya Coinbase cephesinden bu konuda henüz bir açıklama yapılmadı. Coinbase’in halka arzının potansiyel değerinin 28 milyar dolar olabileceği tahmin ediliyor. 2021 yılında yapılacak en büyük halka arzlardan biri olacağı tahmin edilen borsanın, ne zaman halka arz edileceği ise şuan de bilinmiyor.

İlgili Haber  Son Dakika: Bitcoin Borsası Coinbase Halka Arz İçin SEC'e Başvurdu

Yakın zamanda kendi stabilcoinini çıkarabileceği konuşulan Goldman Sachs’ın, öz sermaye takaslarını yürütmek için blockchain teknolojisini kullandığını biliniyor.

Geçmişte yaptığı açıklamalarla kripto dünyasına bakışı çok iyimser olmayan Goldman Sachs, Bitcoin ve diğer dijital varlıkları “varlık sınıfı değil” diyerek de eleştirmişti. Goldman Sachs, yakın zamanda da BTC ve altını kıyaslamasıyla da gündeme geldi. Son açıklamalarıyla kripto paraları iyice benimseme yoluna giden dev bankanın ilerleyen dönemde kripto para sektörüne bomba gibi düşecek hamleler yapması bekleniyor.

İlgili Haber  Bitcoin (BTC) Altın'ı Yenebilecek Mi? Goldman Sachs Raporundan Notlar!
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu