blank
BitcoinHaberler

“Bitcoin (BTC) Büyük Bir Kumar, 2021’de Sonunuz 2017 Gibi Olacak”

Peter Schiff, Bitcoin yatırımcısını korkutmaya devam ediyor.

Bitcoin fiyatı yükseldikçe yatırımcıların umuduyla birlikte korkuları da artıyor. 2020 yılında yaklaşık %300 oranında primlenen Bitcoin, bu koşusuna nerede “tamam” diyecek? Herkes bu sorunun yanıtını ararken, bir tarafta Bitcoin için 3 haneli rakamların yakın tarihte görüleceğini iddia eden analistler, diğer tarafta Bitcoin’e hala büyük bir balon gözüyle bakan gelenekselciler var.

İlgili Haber  2020 Tahminleri Doğru Çıktı! 2021 Bitcoin (BTC) Tahminini Açıkladı!

Şüphesiz Bitcoin’in balon olduğunu düşünen kişilerin başında, Peter Schiff geliyor. Bitcoin konusunda pek çok kez yanılan ve bunu da zaman zaman kabul eden Peter Schiff, en güvenli yatırım aracının altın olduğunu düşünüyor. Nisan 2020’de “Altın aya çıkacak Bitcoin ise çökecek” açıklamasıyla gündeme oturan Schiff, yanıldığını kabul etmişti. Ancak görünen o ki, Bitcoin konusundaki fikirleri hiçbir zaman değişmeyecek.

Yeni yıla girmemize saatler kala Schiff’ten yine Bitcoin yatırımcısını korkuya sevk edebilecek, sert açıklamalar geldi.

Bitcoin 2020’de 4 kat arttı ve çoğu HODLer, yükselişin 2021’de devam etmesini bekliyor. Ancak Bitcoin yılı 14 kat artışla bitirdiğinde, 2017’nin sonunda düşündükleri şey de buydu. Ancak 2018’de fiyat% 70 düştü ve ayı piyasası başladı. Ya tarih tekerrür ederse? Ya bundan daha kötüsü olursa?”

Bu açıklamadan sonra pek çok yatırımcı Peter’a altın ve Bitcoin’in yıllara göre karlılık oranlarını gösteren grafikleri gösterdi.

Bu tablo üzerine altını, kar oranı düşük olsa da daha güvenli bir liman diyerek, savunmaya devam eden Peter Schiff, Bitcoin’e yatırım yapmayı kumar olarak nitelendirdi.

“Bitcoin 2020’de yaklaşık 4 kat yükseldi. Bitcoin severler bu kazancı altının daha mütevazı olan % 24’lük artışıyla karşılaştırmayı seviyor. Ama güvenli bir sığınak / değer deposu olarak, altın ve bitcoin’in ortak noktası yok . Tesla 2020’de 7 kattan fazla yükseldi. Kumar oynamak istiyorsanız, Tesla size daha iyi hareket sağlar!”

Peter Schiff’in altını yüceltmek için Bitcoin’i kötülemek zorunda olmadığını düşünüyoruz. Bitcoin’e, 2020 yılında hatırı sayılır oranda kurumsal yatırımcı girişi oldu. Paypal gibi çok büyük ödeme sistemleri Bitcoin’e yöneldi. Bu gelişmeler ve dijitalleşen dünya göz ardı edilerek, sadece fiyatlamalar üzerinde yapılacak analizlerin eksik ve yanlı olacağı kanaatindeyiz. Bitcoin fiyatında kısa vadede sert düzeltmeler görülse dahi, değişen dünya düzeni ile birlikte kripto varlıkların popülaritesi, uzun bir süre daha artarak devam edecektir.

İlgili Haber  Dikkat Çığ Tehlikesi! Ünlü CEO: "Bitcoin'e (BTC) Çığ Düşecek, 2021 İçin Emir Toplanıyor"
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu