AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’in Düşeceği Seviyeyi Nokta Atışı Bildi! Sıradaki Hedefi Ne?

Bitcoin'de sıradaki hedef ne?

Bitcoin Çin’den gelen haberlerin etkisiyle sert bir geri çekilme yaşadı. Ancak bu geri çekilme bir alım fırsatı mı yoksa daha derin bir düşüşün habercisi mi herkes bu sorunun cevabını arıyor.

Analist Justin Bennet 12 Eylül tarihli analizinde Bitcoin’in 39.300$ yolcuğunun başladığını ifade etmiş biz de takipçilerimizle paylaşmıştık.

12 Eylül tarihli analize buradan ulaşabilirsiniz.

Analistin 39.300$’dan sonraki hedefi ise 48.000$ ile 49.000$ aralığı idi. Bennet o tarihte beklentilerini şu cümlelerle ifade etmişti.

12 Eylül Tarihli Analiz

“Haftalıkta 40.000 dolarlık ana seviyeye geri çekilme burada çok mantıklı. Bu olacağı anlamına gelmiyor ama dikkate alınması gereken bir senaryo. 39.300 dolar, gittiğimizi düşündüğüm yer. Oradan, muhtemelen daha düşük mü yoksa daha yüksek bir zirve mi olacağına karar vermek için 48.000$- 49.000$’a bir sıçrama yaşanabilir. Bu seviyede oluşacak teknik görüntü yılın geri kalanı hakkında fikir verecek.”

Güncel Tablo

Güncel Bitcoin grafiğine baktığımızda fiyatın hafta içerisinde 39.600$’a kadar gerilediğini ve buradan tepki aldığını gözlemliyoruz. Analistin ilk beklentisi nokta atışı şekilde gerçekleşmişe benziyor. Bennet’ın bu analizine göre sıradaki hedef 48.000$ ile 49.000$ aralığı olacak. Bennet bunu da bilebilecek mi zaman gösterecek.

Bu analizden sonra Çin haberleri risk iştahını düşürmüş olsa da, fiyatın belirli seviyelerde tutunmayı başardığını gözlemliyoruz.

24 Eylül tarihinde dumptan önce paylaştığımız kamanın içerisinde hareket etmeye devam ediyoruz. Bitcoin tam olarak bu kamanın altından tepki aldı.

Dumpa rağmen gün kapanışlarının 0.382 fib seviyemiz olan 42.500$ olduğunu gözlemliyoruz. Bu veriler Bitcoin’de Bennet’ın 48-49.000$ beklentilerinin gerçekleşmesinin muhtemel olduğunu gösteriyor.

42.500$ altında gün kapanışı gelmediği sürece alçalan kamanın yukarı kırılmasını bekleriz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu