BlockchainHaberlerKripto Para

Çin’den Blockchain Teknolojisine Dudak Uçuklatacak Yatırım Geliyor

Bitcoin (BTC) Fiyatını Uçuran Çin'den 2023 Yılına Kadar 2 milyar dolarlık yatırım ABD'ye örnek olacak mı?

Özellikle 2018 yılında kripto para sektörüne uygulamış olduğu sansürlerle adından sıkça söz ettiren fakat sonrasında keskin bir U dönüşü yapan Çin, Blockchain teknolojisine 2023 yılına kadar 2 milyar dolar gibi dudak uçuklatacak bir yatırım yapma planı içerisinde.

Uluslararası Veri Birliği (IDC) Çin’in 2018-2023 yılları arasında yüzde 65,7’lik bir yıllık gelir artışı göreceğini öngörüyor. IDC’nin yayınladığı rapora göre büyük çoğunluğu bakacılık ve ödeme teknolojilerine yapılan Çin yatırımları arasında yer alan perakende sektörü de hatırı sayılır ölçülerde. Analistler diğer sektörlerde yapılan harcamaların Blockchain teknolojine yenilik getireceğini düşünüyor.

Kaldı ki Çin Devlet Başkanı Xi Jinping geçen haftalarda Blockchain teknolojisinde iddialı olduklarını ve büyük oynayacaklarını ifade etmiş ve kripto para ve Blockchain için FOMO etkisi başlatmıştı.

Xi Jinping’in konuşmasının ardından ülke, sigorta ibrazlarında Blockchain kullanımına başlamıştı. Hatta bugün ilk defa resmi gazetede Bitcoin manşeti atıldı.

İlgili Haber
Geçmişte Sansürlenen Bitcoin Artık Çin Gazetesinin Manşetlerini Süslüyor!

Çin’in Blockchain teknolojisine özel bir koruma başlatmasının ardından Tunus’un dünyanın ilk merkez bankası destekli dijital parasını çıkarması, Singapur’un SandBox programına Blockchain projesini eklemesi de dünyanın diğer ucunda da benzer hareketlenmeler olduğunu ortaya koyuyor.

İlgili Haber
Çin ve Türkiye'den Sonra Şimdi de Tunus Kendi Kripto Parasını Duyurdu

Ayrıca Türkiye’de merkez bankası destekli kripto parasının testlerini 2020 yılında başlayacağını açıklamıştı.

İlgili Haber
Türkiye'nin Kripto Parası İçin Tarih Verildi! 2020'de Testler Başlayacak

Çin 2020’de Dijital Para Basacak

Çin’in dijital parasını 2020’nin ilk çeyreğinde basması beklenirken henüz dijital para konusundan beklenen adımı atmayan ABD’nin ulusal para birimi değerini kaybedeceği ihtimalleri üzerinde duruluyor.

Bakalım Çin’den sonra hangi ülkeler kripto para konusunda beklenen adımları atacak?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu