HaberlerKripto ParaMetaverse

Çin Metaverse Marka Tescil Başvurularını Reddediyor!

Çin hükümetinin metaverse yaklaşımı değişmiyor.

Bitcoin ve kripto para yasaklarından sonra kripto piyasasına olumsuz tavrı ile dikkat çeken Çin hükümeti son zamanların popüler akımı Metaverse’e de sert ve katı bir yaklaşım içinde.

Çin hükümetinin sert yaklaşımına rağmen Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesinden sonra tüm dünyada büyük ilgi gören Metaverse Çin’de de büyümeye devam ediyor.

Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde ülkenin en büyük üniversitelerinden biri olan Çin İletişim Üniversitesi Metaverse’e adım attığını ve sanal kampüs kurduğunu açıklamıştı.

İlgili Haber
Kripto Paraları Yasaklayan Çin Metaverse’de İlk Sanal Kampüsü Kuruyor!

Çin Metaverse Başvurularını Reddediyor!

Sanal kampüs kurulması ülkenin Metaverse’e karşı olan bakış açısının değişmeye başladığına dair işaret olarak yorumlansa da Çin hükümetinin kararı değişmişe benzemiyor.

Zira yerel haber kaynaklarında çıkan haberlere göre Çin hükümeti Metaverse projeleriyle ilgili ticari marka başvurularını reddediyor.

Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi tarafından Metaverse ticari başvuruları reddedilen firmalar arasında video oyu devi NetEase, iQiyi ve Xiaohongshu bulunuyor.

Tencent ve kendi Metaverse şirketi bulunan Çinli e-ticaret devi Alibaba dahil olmak üzere ülkenin teknoloji devlerinin Metaverse ticari başvuruları ise halen inceleme aşamasında bulunuyor.

Başvuruların reddedildiği kurumda görev yapan ancak ismini vermeyen bir kişi bu başvuruların tüketiciler arasında ticari marka işgalini ve yanlış anlaşılmayı önlemek amacıyla reddedildiğini belirtti.

Yerel haber kaynaklarına göre, teknoloji sektöründe yer alan yaklaşık 1500 Çinli firma Metaverse ile ilgili ticari markalarını tescil ettirmek üzere başvuruda bulundu.

İlgili Haber
Çin'den Metaverse'e İlişkin Uyarı Geldi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu