Kripto HaberleriLibraEski Başkan: Libra Düşük Kapasiteli Ekonomiler İçin Felaket Yaratabilir!

Eski Başkan: Libra Düşük Kapasiteli Ekonomiler İçin Felaket Yaratabilir!

Takip et

Japonya Merkez Bankası eski yöneticisi Hiromi Yamaoka, kripto para birimi projesi Libra hakkında konuştu. İnsanların gelecekte Libra kullanımına başlayabilecek olduklarını ve bazı ülkelerde itibari para birimlerinin yerini Libra’nın almasının felaketlere yol açabilecek olduğu uyarısında bulundu. Güçlü ekonomiye sahip olan ülkelerin henüz kısa vadede Libra’dan endişe etmemesi gerektiğini açıklayan Japonya Merkez Bankası eski yöneticisi Hiromi Yamaoka, güçsüz ekonomilerde ise Libra’dan şimdiden endişe edilmesinin en doğru karar olacağını açıkladı. Dünyada milyonlarca insanın aktif olarak kullanması beklenen Libra fiat paralardan daha fazla kullanıldığı ülkelerde yerel paranın değerini düşürebilir ve hatta devletin para biriminin diğer fiat para birimleri karşısında rekor seviyede düşmesine neden olabilir.

Trilyon dolar değerindeki Amerikan ekonomisinin Libra ve diğer kripto paralardan hiçbir endişe etmesine gerek olmasa da Türkiye, Pakistan, Afganistan, Suriye, Endonezya gibi ekonomisi dolar ve döviz karşısında kötü olan ülkelerin Libra’dan endişe etmesi gerekli gibi görünmekte. Türk ekonomisi son yıllarda dövize yönelirken, TL yatırımları sürekli olarak azalıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları