AvalancheBorsaHaberler

FTX’den Avalanche (AVAX) Operasyonu! Neler Oluyor?

Borsalar kaldıraçlı oyuncuları tasfiye etmeye devam ediyor.

Bitcoin’in yeniden 50.000$’ın altında inmesi, bir kaç gündür pozitif bir seyir izleyen altcoinlerde kısmi geri çekilmeler yaşanmasına neden oldu.

Uzmanlar söz konuşu düşüşün artan kaldıraçlı işlem sayısı ile ilgili olabileceğini değerlendiriyor.

Zira yatırımcıların yoğun olarak belirli bir yönde pozisyon biriktirmeleri, borsaların iştahı kabartıyor ve long veya short sıkıştırma hareketleri görebiliyoruz.

Haber ve analizleri yakından takip edenler için bu düşüş sürpriz olmadı. Dün CryptoQuant kanadından gelen veriler bu düşüşün sinyalini vermiş ve biz de takipçilerimiz ile paylaşmıştık.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) İçin Gelen Bu Sinyal, Risk Anlamı Taşıyor!

Kaldıraçlı oyuncuların tasfiyesi sırasında bazı borsaların elinin ayarının kaçması, acı tablolar görmemize neden olabiliyor.

Son operasyon FTX borsasında AVAX’ta yaşandı. Aşağıda gördüğünüz dakikalık grafikte fiyatın önce sert şekilde 93.4$’a düştüğünü, daha sonra sert şekilde 122$’a yükseldiğini görüyorsunuz. Bu anlık olarak %20’lik bir dump ve %30’luk bir pump anlamına geliyor.

Bazı yatırımcılar, kaldıraçlı oyuncuların temizlenmesinin bir yükseliş sinyali olduğunu değerlendiriyor. Bu operasyon sonrası AVAX’ta bir yükseliş hareket gelecek mi takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu