BitcoinHaberlerKripto Para

Goldman Sachs 26 Trilyon Dolarlık Şirketlere Bitcoin’i Sordu!

Goldman Sachs anketinin sonuçları yayınlandı.

ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs, yıllık sigorta anketinin on birinci sayısını yayınladı.

Forbes’un haberine göre, Goldman Sachs sigortacıların yer aldığı ankete ilk kez kripto para birimlerini dahil etti.

Goldman Sachs’ın anketine 328 baş yatırım/finans yetkilisi katıldı. Bu rakam yaklaşık 26 trilyon dolarlık küresel sigorta endüstrisinin yaklaşık yarısını temsil ediyor.

Ankete katılan sigorta şirketlerinin yüzde 6’sı kriptoya yatırım yaptığını ya da yatırım yapmayı düşündüğünü ifade etti.

Her ne kadar sigorta şirketlerinin çoğunluğu kripto para birimlerine yatırım yapmadıklarını ya da yapmayı düşünmediklerini söylese de banka özellikle de piyasada yaşanan son çöküş göz önüne alındığında anketten çıkan sonucun olumlu olduğunu değerlendirdi.

Goldman Sachs’ın küresel sigorta varlık yönetimi ve likidite başkanı Mike Siegel yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Anketin küresel sigorta endüstrisinin kripto sektörü hakkında ne düşündüğünü çok iyi temsil ettiğini düşünüyoruz. Zira sigorta şirketlerine kripto paralar hakkında ilk kez soru yönelttik.

Bu sonuçlar bize sigorta şirketlerinin kripto yatırımlarına ısınmaya başladığını gösteriyor.”

Açıklamasında sigorta şirketlerine de tavsiyede bulunan Siegel, “sigorta poliçelerinde  tıpkı dolar, euro, yen ya da sterlin gibi kripto paralar ile de prim kabul edin” dedi.

Anket sonuçlarına göre, sigorta şirketleri kripto para yatırımı yapma konusunda isteksiz olmalarına rağmen şirket işlemlerinde blok zincir teknolojisini uzun süredir kullanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu