Metaverse

IMA Financial, Decentraland (MANA) Üzerinde NFT Sigortası Satacak!

Amerikalı sigorta devi IMA, Decentraland'in Metaverse dünyasında NFT'ler için sigorta satışına başlayacağını duyurdu.

Metaverse dünyasında açılmaya başlayan bankaların ardından şimdi de sigorta şirketleri bu sektöre giriş yapıyor.

IMA, Metaverse Atılımı Olarak Decentraland Üzerinde Bir AR-GE Tesisi Kuracak

Büyük bir Amerikalı sigorta komisyonu ve varlık yönetim şirketi olan IMA Financial Group, Decentraland (MANA) üzerinde bir araştırma ve geliştirme tesisi kuracağını duyurdu. Ethereum tabanlı bir sanal dünya olan Decentraland üzerinde kısa bir süre önce banka devi JPMorgan da şube açmıştı.

İlgili Haber
JPMorgan, Decentraland Evreninde Ofis Açtı! "Metaverse, 1 Trilyon Dolarlık Bir Sektör Haline Gelebilir"

Denver merkezli IMA’nın Metaverse atılımı olan Web3Labs, büyümelerinin NFT piyasasında yaşanan gelişmeler ile paralel seyrettiğini söyledi. Şirketin pazarlamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı ve Web3Labs platformunun mimarı Justin Jacobs, konuyla ilgili şunları söyledi:

“40 milyar doların üstünde bir sektörümüz var ve bu sektörde herhangi bir geleneksel sigorta ürünü bulunmuyor. Birçok NFT sanat eseri olarak değerlendirilebilir ve günümüzde güzel sanatlar, koleksiyonlar ve bu türden varlıkların sigortalanması alanında çok fazla iş yapıyoruz.”

Şu ana kadar kripto para piyasası birkaç borsa ve cüzdan dışında pek de fazla sigorta seçeneğine sahip değildi.

IMA’in Decentraland üzerinde bulunan şubesi.

Londra merkezli sigorta şirketi Lloyd’s of London, kısa bir süre önce soğuk cüzdanlarda bulunan kripto paraların sigortalanması konusunda çalışmalar yapmaya başlamıştı. ABD’nin en büyük sigorta şirketlerinden biri olan ve bu yıl 500 milyon dolar civarında gelir bekleyen IMA, henüz NFT gibi teknolojilere yönelik sigorta ürünlerine sahip değil.

Jacobs ayrıca şirket olarak yalnızca Decentraland üzerinde bir şube açmak istemediklerini, buna ek olarak tüm Metaverse değer zincirini keşfetmek istediklerini söyledi. IMA, vermek istedikleri hizmetler arasında DeFi konusunda temkinli olan müşterilerine danışmanlık yapmak da bulunduğunu açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu