AnalizBitcoinHaberler

Kanlı Perşembe’nin Yıl Dönümü Yaklaşıyor! Bitcoin’de (BTC) Mart Yine Düşüş Ayı Mı Olacak?

Bitcoin'in mart ayı performanslarına baktık

Bitcoin tarihinde en kötü gün hangisi diye sorsalar şüphesiz bir çok yatırımcı 12 Mart 2020’yi gösterecektir.

“Kanlı perşembe” olarak anılan 12 Mart günü, Bitcoin %50 oranında kayıp yaşadı. Koronavirüs salgınının oluşturduğu belirsizlik nedeniyle tüm piyasalarda ve emtia fiyatlarında yaşanan çöküşten Bitcoin’de nasibini almıştı.

Kanlı perşembenin yıl dönümü yaklaşırken bazı yatırımcıların tedirginliği arttı. Çinli gazeteci Colin Wu, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda 12 Mart’a 10 günden az bir süre kaldığını ve yatırımcıların mart ayı ile endişeli olduğunu belirten bir paylaşımda bulundu.

Wu’nun attığı görsel incelendiğinde Bitcoin’in mart aylarında genel olarak düşüş eğiliminde olduğu gözleniyor.

Tabloya göre Bitcoin sadece 2013 ve 2019 yıllarında mart ayını yükseliş ile kapattı. 2013 yılında %171 oranında yükselmeyi başaran Bitcoin, 2019 yılında ise %7 yükseldi. Bu veriler ışığında tarihsel olarak mart ayının negatif bir ay olduğu gözleniyor.

Bu negatiflik yatırımcıları tedirgin etse de Bitcoin’in 2013 yılındaki gibi bir hareket göstermesi ihtimal dahilinde. Zira birçok analist Bitcoin’in 2013 yılındaki boğa piyasası modellemesine benzer şekilde yükselişini sürdürdüğünü ifade ediyor.

İlgili Haber
Glassnode Detaylı Bitcoin (BTC) Analizini Paylaştı! Boğa Döngüsünün Neresindeyiz?

Bitcoin’in %50 düştüğü 12 Mart günüden itibaren 1 yıl içerisinde %1250 oranında yükseldiğini de hatırlatmakta fayda var.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu