Libra

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov: Facebook’u Yasaklarız!

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Amerikan hükümetinin adımlarını takip ettiklerini ve Libra konusunda verilecek kararları da yakından izlemeye devam ettiklerini açıkladı.

Nexo

Washington DC yönetiminin aylardır Libra konusunda Facebook’u sorguladığını ve bunun henüz sonuçlanmadığına değinen Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Facebook’un eğer Rusya’nın mali ve finansal sistemlerine karşı gelen bir proje olarak Libra’yı getirmek istemesi durumunda Facebook’a karşı yasaklar uygulayacaklarını ve Facebook’u yasaklayacaklarını açıkladı. Rusya bugüne kadar aradan geçen sürede ilk kez Libra hakkında bu denli büyük bir açıklama yapmış oldu ve sosyal medya devi Facebook bu sebeple daha fazla risk almak zorunda kalacak.

Facebook’un işi zor!

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Facebook konusunda ve Libra konusunda Amerikan hükümetine sorular sorulmasını ve kendilerinin değil ABD yönetiminin bu sorulara daha net yanıtlar verebileceklerini açıkladı. Facebook bu açıklama ile dünyanın bir ülkesinden daha olumsuz tepki alırken, Libra nedeniyle büyük engeller ile karşılaşmamak için Amerikan hükümetiyle zorunlu olarak çalışmak zorunda. Aksi durumda ABD yasakladığı durumda tüm dünyada Facebook’a erişim engeli gelebilir veya şirket hakkında farklı farklı konulardan soruşturma açılabilir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı