BitcoinEthereumHaberlerKripto ParaLibraXRP

Kripto Para 27 Kasım 2020 Gün Sonu Raporu! Bitcoin ve Altcoin Fiyatlarını Etkileyecek Haberleri Sizin İçin Derledik

Bugün itibariyle piyasalarda etkili olabilecek haberleri sizin için derledik...

Piyasalarda yaşanan çok hareketli günlerin ardından bugün kısmen sakin bir piyasa izledik. Gün sonu raporuyla Bitcoin ve diğer kripto paralarda fiyatlamaya etkili olabilecek haberleri derledik.

1 – İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD)’nin vergi politikaları direktörü Pascal Saint-Amans; kripto varlıklar için geliştirilen ortak bir raporlama sistemiyle vergi kaçakçılığının önüne geçeceklerini açıkladı. Yakın zamanda Avrupa Komisyonu da kripto paralar üzerinde vergi kaçakçılığını önlemek amacıyla çalışma yapıldığını duyurmuştu.

2- Ripple’ın Ceo’su, XRP hakkında açıklamalar da bulundu. Ripple Ceo’su Brad Garlinghouse, yakın zamanda katıldığı bir söyleşide XRP’nin SEC tarafından menkul kıymet olarak değerlendirilmesi üzerine konuştu. SEC’in aksine,  XRP’nin menkul kıymet olarak değerlendirilebileceği bir pazar olduğunu düşünmeyen Garlinghouse, SEC tarafından bu şekilde bir düzenleme yapılmasının XRP ticaretini olumsuz etkileyeceğini belirtti. Zorunluluktan şirket merkezini başka ülkelere taşımak istemediklerini, iyi bir ABD şirketi olarak kalmak istediklerini ifade etti.

3 -Çin’de Plustoken dolandırıcılığı ile ilgili suçlanan çeteden ele geçirilen kripto paraların değeri dudak uçuklattı. Yaklaşık değeri 5 milyar doları bulan 195 bin BTC, 850 bin ETH, 1.5 Milyon LTC, 30 Milyon EOS, 75 bin DASH, 500 milyon XRP, 6 Milyar doge, 80 bin BCH, 215 Bin USDT ele geçirildiği açıklandı. El konulan dijital paraların Çin hazinesine aktarılması sonucu olası bir toplu satışta piyasaların olumsuz etkilenebileceği yorumları yapıldı.

İlgili Haber
PlusToken Ponzisinde Şok! 4.2 Milyar Dolarlık Kripto Para Ele Geçirildi

4- Binance EOS’u eşten eşe ticaret platformlarından kaldıracağını duyurdu. Bunun yanında DAI’yı listeleyeceklerini ilan etti. EOS’un delist edilmesi ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

5- Financial Time’ta yer alan habere göre Facebook’un kripto para projesi Libra Ocak 2021’de kullanıma sunulabilir. Bu olayın piyasadaki fiyatlanmayı olumlu etkilemesi bekleniyor.

İlgili Haber
Libra, Ocak 2021'de Küresel Dengeleri Değiştirecek: Çıkış Tarihi Açıklandı!

6- Bugün süresi dolacak olan Bitcoin vadeli işlemleri piyasada daha önceden olduğu gibi düşüş yönlü bir baskı yaşatabilir.

İlgili Haber
Bitcoin Opsiyonları Bugün Doluyor – Fiyata Etkisi Ne Olacak?

Ayrıca güncel Bitcoin, Ethereum ve Cardano fiyat analizlerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

İlgili Haber
Kripto Paralar Büyük Düşüş Yaşadı – Bitcoin Ve Ethereum’da Son Durum Ne? – İşte Önemli Seviyeler!
İlgili Haber
Cardano (ADA) İle İlgili Önemli Gelişme! – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu