Libra

Libra, Ocak 2021’de Küresel Dengeleri Değiştirecek: Çıkış Tarihi Açıklandı!

Lider stablecoin olması beklenen Libra hakkında bugün Financial Times gazetesinde yeni iddialara yer verildi.

Financial Times gazetesinde yayınlanan haberde ABD merkezli sosyal medya devi Facebook’un bir süredir ABD’li düzenleyicilerin baskısı ve yasal sonuçlarından dolayı hazır olan ancak kullanıma sunamadığı Libra’nın şirketin istediği gibi tam haliyle olmasa da Ocak 2021’de kullanıma sunulabileceği iddia edildi.

İddialara göre Facebook’a yakın 3 kaynak Libra’nın dolar destekli olarak sunulacağını açıkladı. 2021 yılı Ocak ayına işaret eden kaynaklar, FINMA (İsviçre) tarafından onay verilmesinden sonra Libra için daha fazla fiat destekli para birimi ekleyecekler.

ABD’li Yetkililer Uyarmıştı

ABD’li yetkililer, Libra’nın kendilerinden onay almadan ve yasal izinler olmadan kullanıma sunulması halinde Facebook’un ‘yaptırım’ sonuçlarına katlanması konusunda uyarılarda bulunmuşlardı. Facebook ise ABD’li yetkililer onay vermeden Libra’yı kullanıma sunmayacaklarını açıklamıştı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu