HaberlerKripto Para

Kripto Para Borsalarının İşini Zorlaştıracak Yasa Bu Ülkede Meclisten Geçti!

Singapur Parlamentosu kripto para regülasyonları kapsamında yeni bir yasa onayladı.

Geçtiğimiz aylarda vatandaşları kripto para birimlerinin risklerine karşı uyaran Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) sonra bugün de Singapur Parlamentosu “Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasasını” onayladı.

Singapur Kripto Para Regülasyonlarına Devam Ediyor!

Bloomberg’in haberine göre söz konusu yasa yurtdışında faaliyet gösteren Singapurlu sanal varlık işletmelerinin lisans almasını zorunlu kılacak.

Getirilen lisans zorunluluğu ile kripto para işletmelerinin kara para aklama ve terörle mücadele önlemlerine uymaları sağlanacak.

Onaylanan yeni yasa kapsamında Singapur Para Otoritesi (MAS), Singapur’da kurulan ancak hizmetlerini ülke dışında sunan sanal varlık hizmetleri sağlayıcılarını düzenleme yetkisine sahip olacak.

Yasaya göre sanal varlıklar kapsamına dijital ödeme jetonları ve kripto para birimleri alındı.

Meclisten geçen yasa MAS’a kripto para işletmelerinin siber saldırılara maruz kalmaları ya da hizmetlerinin kesintiye uğraması durumunda 1 milyon SGD’ye (737.580 ABD Dolarına) kadar para cezası verme yetkisi de sağlıyor.

Geçtiğimiz aylarda MAS, kripto para birimlerinin “son derece riskli ve genel halk için uygun olmadığını” belirterek, perakende spekülasyonlarını engellemek amacıyla kripto şirketlerinin hizmetlerini halka açık alanlarda pazarlama reklamı yapmalarını yasakladıklarını açıklamıştı.

İlgili Haber
Singapur Kripto Para Reklamlarına Yönelik Sert Kararlar Aldı!

Bu yasaklamaları takiben Singapur’un en büyük bankalarından olan DBS Bank CEO’su Piyush Gupta yaptığı açıklamada bankanın, ülkedeki mevzuat kısıtlamaları nedeniyle yakın gelecekte perakende müşterilerine kripto para ticareti hizmetleri sunmayacağını söyledi.

İlgili Haber
DBS Bank Bitcoin Planlarını Erteliyor! İşte Nedeni
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu