Libra

Libra Başkanı David Marcus’tan Açıklama

Libra Başkanı David Marcus, bankaların gelecekte daha aktif rol alabileceklerini ve merkez bankalarının dijital paralar ile ilgili daha farklı adımlar atabilecek olduklarını açıkladı.

Libra Başkanı David Marcus, Davos’ta konuştu. Kripto para birimi yatırımcıları ile ilgili olarak yaptığı açıklamaları ile gündeme gelen çok sayıda ünlüye oranla Marcus, daha çok dijital para birimleri ve merkez bankalarına yönelik açıklamalar yaptı. Merkez bankalarının gerekli adımları atmaları durumunda dijital paralarını daha hızlı, daha kısa sürede dağıtabilecek olduklarına dikkat çeken Marcus, Libra konusunda ise pek açıklama yapmayı tercih etmedi.

Bankacılık hizmetlerinin gelişmediği toplumların ‘toplum’ olmadığına değinen Marcus, bankacılık hizmetlerinin son derece önemli olduğuna dikkat çekti.

Libra konusunda herhangi bir açıklamaya girmeyen Marcus, Libra’nın ne zaman, ne kadar süre sonra ve diğer bir takım özellikleri hakkında bilgi vermemeyi tercih etti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu