Libra

Libra Başkanı David Marcus’tan Açıklama

Libra Başkanı David Marcus, bankaların gelecekte daha aktif rol alabileceklerini ve merkez bankalarının dijital paralar ile ilgili daha farklı adımlar atabilecek olduklarını açıkladı.

Nexo

Libra Başkanı David Marcus, Davos’ta konuştu. Kripto para birimi yatırımcıları ile ilgili olarak yaptığı açıklamaları ile gündeme gelen çok sayıda ünlüye oranla Marcus, daha çok dijital para birimleri ve merkez bankalarına yönelik açıklamalar yaptı. Merkez bankalarının gerekli adımları atmaları durumunda dijital paralarını daha hızlı, daha kısa sürede dağıtabilecek olduklarına dikkat çeken Marcus, Libra konusunda ise pek açıklama yapmayı tercih etmedi.

Bankacılık hizmetlerinin gelişmediği toplumların ‘toplum’ olmadığına değinen Marcus, bankacılık hizmetlerinin son derece önemli olduğuna dikkat çekti.

Libra konusunda herhangi bir açıklamaya girmeyen Marcus, Libra’nın ne zaman, ne kadar süre sonra ve diğer bir takım özellikleri hakkında bilgi vermemeyi tercih etti.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı