Libra

Washington DC’de Libra İçin Büyük Gün

ABD'li siyasiler bugün Libra'yı kararlaştıracak bir ifadeyi dinleyecek: Mark Zuckerberg'in ifadesi.

Nexo

Bazıları için ’emperyalist bir güç’ bazıları için ise ‘dünyanın ayakta kalmasının teminatı’ olan ABD ekonomisi ve gücü bugün geleceğe yön verecek durumda. Çin, Rusya, BMGK üyelerinin hiçbirisi ABD’nin tek başına yapabileceklerini yapabilecek güçte değiller. Avrupa Birliği dünyanın bir bütün olduğu durumda en büyük 2. ekonomisi olurken onlarca AB üyesi ülke bile ABD’nin ekonomik gücünden ve savunma gücünden çekiniyor. Washington DC yönetimi de bu durumu devam ettirmek için sürekli çalışıyor ve bugün yeni bir adım atılarak belki geleceğin parası olacak olan stablecoinler hakkında karar verecek.

Mark Zuckerberg bugün bir kez daha ABD Finansal Hizmetler Komitesi’ne ifade vererek yeni adımlar atacak. İfade verecek olan Zuckerberg, Libra konusunda kendisine sorulan sorulara yanıt vermek zorunda ve bu sorulara verilecek yanıtlara göre de siyasi yetkili isimler karar vermek zorunda kalacak.

ABD’nin Libra için bugün önemli bir gün olarak görüldüğü ve gerekli adımların kısa süre içerisinde atılacak olduğu belirtilse de bugün yapılacak ifade oturumu sonrasında herhangi bir karar açıklaması da yapılması beklenmiyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı