HaberlerLibra

Libra Projesi İstikrarlı İlerleyişini Sürdürüyor

Projenin "Teknik Yönlendirme Komitesi"nde görev alacak isimler belirlendi.

Nexo

Facebook’un bu yıl piyasaya sürmeye hazırlandığı Libra projesiyle ilgili belirsizlikler sürerken Libra Derneği’nin söz konusu projeyi bir adım ileriye taşımaya yönelik son hamlesi bakışları tekrar Libra üzerinde topladı.

Bir süre önce Libra Derneği’nin baş geliştiricisi Michael Engle, geçtiğimiz aralık ayında dernek olarak bir toplantı düzenlediklerini ve Libra projesiyle alakalı özel bir panel oluşturulmasına olumlu baktıklarını açıklamıştı.

Her ne kadar Facebook’un Libra projesinde bağımsız bir rol oynayacağı dile getirilmiş olsa da Libra’nın Facebook şirketinden etkilenip merkeziyetsizlik ilkesinden uzaklaşmasından korkanların yüreğine su serpecek olan ve “Teknik Yönlendirme Komitesi” olarak adlandırılan panel, tam da bu sebeple bağımsız bir komite formunda tasarlanmış izlemini veriyor.

Libra projesinin teknik yapısını denetlemeye, oluşturmaya ve uygulamaya yönelik olarak kurulan Teknik Yönlendirme Komitesi beş kişiden oluşacak. İlgili görevler için titizlikle seçilen bu beş kişilik uzman kadro şu isimlerden oluşuyor: Nick Grossman, George Cabrera III, Diogo Monica,Ric Shreves ve Joe Lallouz.

Yaşadığı tüm zorluklara ve yaprak dökümlerine rağmen yol haritasında kararlılıkla yürümeye devam eden proje, kripto para gündemini meşgul etmeye devam edecek gibi görünüyor.

İlgili Haber  FT: Libra Projesine Tepki Yağıyor, 3 Ortak Ayrılmayı Düşünüyor
İlgili Haber  Libra'da Yaprak Dökümü Devam Ediyor
İlgili Haber  Avustralya Merkez Bankası'ndan Libra Projesine Engel

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı