AltınBitcoinHaberlerKripto Para

Meksikalı Milyarder Seçimini Yaptı! Bitcoin (BTC) Mi? Altın Mı?

Ricardo Salinas'tan altın ve Bitcoin yorumu.

Meksika’nın üçüncü en zengin ismi Ricardo Salinas Pliego, yakın tarihte yaptığı bir röportajda Bitcoin’i altın ve itibari para ile kıyaslayarak Bitcoin’in her ikisinden de daha iyi bir seçenek olduğunu söyledi.

Daha önceki röportajlarında da yatırımcıların fiat para birimlerinden uzak durmasını ve Bitcoin’e yatırım yapmalarını tavsiye eden ünlü milyarder, Bitcoin’in siber saldırılara karşı altın ve itibari paraya göre daha güvenli ve dünya çapında anında transfer edilebilir olduğunu savundu.

İlgili Haber
Meksikalı Milyarderden Yatırımcılara Yeni Yıl Tavsiyesi: "Bitcoin Alın!"

Bitcoin Her Açıdan Daha Güvenli!

Bitcoin’in doğası gereği hükümetlerin müdahalesine kapalı olduğunu söyleyen Salinas, bunun sonucu olarak da hükümetlerin Bitcoin’i yasaklamasının ve kontrol etmesinin çok zor olduğunun altını çizdi.

“Altın ve itibari para birimleri her zaman hükümet müdahalesine tabi olmuştur ve sahip olduğumuz her şey %100 hükümet tarafından el konulabilir.

Ancak Bitcoin’in merkeziyetsiz olması ve arzının 21 milyon ile sınırlı olması Bitcoin sahiplerinin servetlerini fiat para birimleri ve hatta altın ile mümkün olandan daha uzun vadede korunmasını sağlar.

Bu bağlamda altın yada itibari paraya kıyasla insanların Bitcoin kullanmasını kolaylaştırmak hükümetin çıkarına göre değil.”

Altın ile itibari paranın taşınmasının ve depolanmasının zor olduğuna dikkat çeken Meksikalı milyarder, altının fiyatının merkez bankaları tarafından kolay bir şekilde manipüle edilebildiği halde Bitcoin’in manipüle edilmesinin altına kıyasla daha zor olduğunu belirtti.

“Bitcoin’in diğer varlıklara kıyasla daha kolay satabileceğiniz ve temelde ücretsiz olarak taşıyabileceğiniz ve saklayabileceğiniz için daha iyi bir varlık.”

Mağazalarında Bitcoin’i ilk kabul edenin kendileri olduğuna vurgu yapan Salinas, şirketlerinin yakında daha ucuz ve daha hızlı ödemeler için Bitcoin’in 2. katman ölçeklendirme çözümü olan Lightning Network üzerinden işlem almak için destek ekleyeceğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin’e yıllardır yatırım yaptığını ifade eden Ricardo Slinas, daha önceki konuşmalarında Bitcoin’in kesinlikle her yatırımcının portföyünde bulunması gerektiğini söylemişti.

İlgili Haber
Meksika'nın En Zengin Üçüncü Kişisinden "Bitcoin Alın!" Çağrısı

*Yatırım tavsiyesi

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Arkadaş kartel mi? Öyleyse çok para vardır çok alım yapar ama hem iyi hem kötü bu olay.Btc güvenli değil onlar için çinku el koyuyor devlet.Örnek a Bulgaristan.Geçmiş yıllarda devlet o kadar çok btc ye el koydu ki şimdi Bulgaristan devleti btc balşnasıy oldu bize ise tehdit…. Büyük düşüşlerin sebebi bu bahsi geçen devletler bile olabilir.Bu çüzdanlar çoklu paylaştırılmış yada gizli çüzdanlar.Demem o ki el konulması muhtemel kişiler alım yapmazsa ayı daha yıpratmadan geçerdi.Devletler büyük balina olursa bizi yerden yere vururlar….neyse zamanla göreceğiz.


Başa dön tuşu