BitcoinHaberlerKripto Para

Merkez Bankaları Bitcoin ve Altcoinler için Bir Tehdit Mi?

Hindistan merkez bankasının başkan yardımcısı kripto paralar hakkında konuştu.

Hindistan’da bir yandan yasaklanması düşünülen kripto para birimleri ile ilgili regülasyon çalışmaları devam ederken bir yandan da merkez bankası dijital para birimiyle (CBDC) ilgili çalışmalar devam ediyor.

Yerel haber kuruluşu Indian Times’ın haberine göre Hindistan merkez bankası başkan yardımcısı T. Rabi Sankar CBDC’lerin kripto para birimlerinin sonu olacağını söyledi.

IMF tarafından düzenlenen bir konferansta konuşan Sankar, kripto para birimlerinin ileri teknolojiye sahip olmasına rağmen yasa dışı kullanılma potansiyeline sahip olduklarını ifade etti.

“CBDC’lerin çıkarılmasının özel kripto para birimlerini gerçekten yok edebileceğine inanıyoruz.”

Hindistan merkez bankası doğası gereği spekülatif olan kripto paraların altında yatan bir değer olmadığını söyleyerek Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerine şiddetle karşı çıkıyor.

Geçtiğimiz günlerde kripto paralar hakkında konuşan Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, fikirlerini yineleyerek kripto paraların ülkenin finansal sistemini ciddi bir şekilde baltalayabileceğine inandığını belirtti.

İlgili Haber
Hindistan Merkez Bankası Başkanı, Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Kripto paralardan ziyade bir CBDC’nin çıkarılmasını destekleyen banka, CBDC’nin çıkarılmasında kademeli bir yaklaşım izleyeceklerini ve çıkarılacak CBDC’nin ülkenin para politikasına, finansal istikrarına ve ödeme sistemlerine uyumlu olmasının hedeflendiğini açıkladı.

İlgili Haber
Hindistan Merkez Bankası CBDC'ler ve Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu