AnalizBitcoin

Senenin İlk Bitcoin (BTC) Analizi – Yeni Yılda Beklenti Ne?

Yeni seneye başlayan Bitcoin'de önemli seviyeler neler? Uzmanlar ve yatırımcılar ne düşünüyor?

Yeni seneye rekor seviyelerde başlayan ve senelik kapanış fiyatını 28.900 dolar seviyelerinde yapan BTC için yeni senede beklentiler son derece olumlu.

2020 senesine 7.000 dolarlı seviyelerle başlayıp koronavirüs sebebiyle mart ayında 3.800 dolarlara kadar gerileyen Bitcoin, sene ortalarında kötü bir performans göstermiş olsa da kurumsal yatırımcıların ralli ateşini yakmasıyla 29.500 dolarlara kadar yükseliş yaşadı.

Ocak 2020’den beri yüzde 300, mart ayındaki dip seviyesinden beri de yüzde 680 yükseliş yaşayan Bitcoin, kendisine “öldü, patladı” denilen herkesi terste bırakarak rekor üstüne rekor kırdı.

Yeni dönemde de Bitcoin alımlarına devam edeceğinin sinyallerini veren kurumsallar, öyle gözüküyor ki 2021 yılına da damgasını vuracak.

İlgili Haber
En Büyük Bitcoin (BTC) Balinasından Yıl Sonu Mesajı!

2017 senesindeki ralliyle sık sık karşılaştırılan Bitcoin’de grafiğe bakıldığı zaman aslında o döneme göre çok daha sağlıklı bir yükseliş olduğu görülüyor. O dönemde büyük bir çoğunluk “Bitcoin nedir?” diye sorarken, günümüzde artık Bitcoin’in tanınan bir teknoloji olduğu ve suni bir yükselişle değil emin adımlarla ilerlediği anlaşılıyor.

29.300 dolar seviyelerinde bir direnci oluşan Bitcoin için en önemli seviyeler 30.000 dolardaki psikolojik sınır olarak gösteriliyor. Bu sınırın geçilmesinden sonra hızlıca 31.000 doların görülebileceğini ifade eden birçok analist, 2021 yılının ilk çeyreğinde 36.000 dolarların çok da sürpriz olmayacağını ifade ediyor.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Grafiğe Tıklanarak Takip Edilebilir – Kaynak: Tradingview

Özellikle “zirve fiyattan alış yapmayın” çağırında bulunan uzmanlar, gevşemeler oldukça parçalı bir şekilde alış yapılmasının en doğru strateji olduğuna değiniyor. Yukarıdaki grafiğe de bakıldığı zaman 27.500 seviyelerinin önemli bir destek olduğu, bu seviyenin altına düşülmesiyle de 25.500 dolarların görülebileceği görülüyor.

Özellikle beyaz trend çizgisinin de destek görevi gördüğü gözlemlenirken, yeni yatırımcıların bu belirtilen destek seviyelerinde parçalı alışlar yapması ve altına düşüş olursa da “stop” olması tavsiye ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu