HaberlerXRP

Şirketlerin XRP Kullanımı Yüzde 300 Oranında Artarken Ripple Yine 1 Milyar XRP Sattı!

RippleNet’in ODL hizmeti sayesinde XRP'nin işlem hacminin üç kat arttığı açıklandı.

Her geçen gün ortaklarının sayısını artıran ve XRP tabanlı ODL hizmeti sayesinde işlem hacmini üç katına çıkaran Ripple, parlayan bir yıldız olmaya devam ediyor. Her ne kadar mahkeme süreci neticelenmemiş olsa da -ki şimdiye kadarki gidişat Ripple aleyhine oldu- geliştirdiği ödeme çözümü sayesinde XRP’nin kurumsal kullanımında yüzde 300’lük bir artış olduğunu belirten Ripple yönetimi gidişattan memnun görünüyor.

Ripple’ın birçok anlaşma yapmasına rağmen XRP fiyatının neden artmadığıyla ilgili daha önce bir yazıyı kaleme almıştık. Aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

İlgili Haber
Ripple Hakkındaki Olumlu Haberler XRP Fiyatına Neden Etki Etmiyor?

XRP ile ilgili hazırlanan üç aylık eylem raporunda 2019’un son çeyreğinden 2020’nin ilk çeyreğine kadar RippleNet’in ODL hizmeti sayesinde işlem hacminin üç kat arttığı açıklandı. Bu da demek oluyor ki Ripple ile anlaşma yapan birçok şirket RippleNet ağını kullanırken ödemelerde diğer kripto paralar yerine artık XRP’yi kullanmaya başlamış durumda.

Söz konusu hizmetle XRP’nin değerini yukarılara taşımayı ilke edinen Ripple, halihazırda piyasadaki 100 milyar XRP’nin yarısına sahip durumda. Bununla beraber şirket, her ayın başında gerçekleştirdiği XRP satışlarını eski döneme göre azaltmış olsa da hala devam ediyor.

Bugün emanet kasasından 1 milyar XRP’yi çıkaran şirket, söz konusu transferi 500 milyon XRP’lik iki işlem şeklinde gerçekleştirdi. Söz konusu haber Whale Alert tarafından Twitter’da paylaşıldı:

Tabii ki söz konusu toplu satış XRP topluluğunun tepkisini çekmekte gecikmedi. Yine bazı Ripple karşıtları ilgili satışların XRP fiyatlarını düşüreceğini iddia etti.

Her ay yapılan bu satış hamlelerine birçok yatırımcı tepki gösterse de Ripple doğru bildiği yoldan şaşmıyor. Daha önce Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un da belirttiği gibi bu satışlar XRP likiditesini artırmak, yardım kuruluşlarına destek olmak ve diğer girişimlere yatırım yapmak amacıyla kullanılıyor(?) Bu açıklamaya rağmen Ripple’a olan tutumunu değiştirmeyen bazı topluluk üyeleri şirketin izlediği bu yol haritasından vazgeçmesi gerektiğinin altını çiziyorlar.

Öte yandan Ripple tarafından yayınlanan rapora göre borsa ve kurumsal şirketlere yapılan XRP satışlarında bir önceki çeyreğe göre yüzde 87’lik bir azalma söz konusu. Bunda topluluk üyelerinin Ripple yaptığı baskılar sonucu şirketin borsalara yaptığı XRP satışını sıfırlaması ve kurumsal şirketlere yaptığı satışı da ciddi oranda aşağı çekmesi -13 milyon dolardan 1.75 milyon dolara- büyük oranda etkili görünüyor.

İlgili Haber
Ripple'a Bir Şeyler Oldu: Satışları Yüzde 87 Oranında Düştü!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu