BitcoinBorsaHaberler

Son Dakika! ABD’li Bitcoin (BTC) Borsası Coinbase SEC’ten Onay Aldı

Coinbase'in SEC'e sunduğu belgeler onaylandı.

ABD’nin en büyük borsası Coinbase halka arz için SEC’e müracaat etmiş ve bazı belgeler sunmuştu.

Coinbase’in SEC’e sunduğu S-1 belgeleri bugün yayınlandı. Bu durum belgelerin SEC’ten onay aldığı anlamına geliyor. Bu sayede Coinbase’in doğrudan listelenme ile ilgili önü açılmış oldu.

Yaklaşık 7 ay süren bir çalışmanın ardından ilk resmi prosedür geçilmiş oldu. Geçtiğimiz ay Coinbase’in halka arz için doğrudan listelenme yöntemini seçtiğini ve bunun faydalarını aktarmıştık.

İlgili Haber
Coinbase Resmen Duyurdu: "Doğrudan Listelenme ile Borsaya Gireceğiz."

Aralık ayında SEC’e gönderilen S-1 belgelerinde Coinbase’in finansal performansına ilişkin detaylı raporlar bulunuyor. Bu raporlar bu yayınlama ile ilk defa ortaya çıkmış oldu. Ortaya çıkan belgelerde borsanın 2020 yılı karı 1.1 milyar dolar olarak açıklandı.

Coinbase’in bu girişimi bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor. Zira ilk defa bir Bitcoin ve kripto para borsası ABD’nin önde gelen finans piyasalarında halka arz olacak.

Coinbase’in önceki açıklamaları;

“Coinbase Global, Inc. bugün, A Sınıfı adi hisse senetlerinin önerilen doğrudan listelenmesi uyarınca halka açık bir şirket olma niyetini açıkladı. Bu tür önerilen listelemenin, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (“SEC”) ile Form S-1’e ilişkin bir kayıt bildirimine uygun olması beklenmektedir. Coinbase Global, Inc. daha önce 17 Aralık 2020’de SEC ile Form S-1’de bir taslak kayıt beyanı sunduğunu duyurmuştu. S-1 Formunun, SEC’in piyasa ve diğer koşullara bağlı olarak inceleme sürecini tamamladıktan sonra yürürlüğe girmesi beklenmektedir.”

Bugün yayınlanan S-1 formuyla SEC’te incelemenin tamamlandığı ve Coinbase’in doğrudan halka arzına SEC tarafından onay verildiği anlaşıldı.

Haberin duyulmasının ardından Bitcoin yeniden 52.000$ seviyelerine çıktı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu