Kripto HaberleriBitcoinTerra (LUNA) Neden Bitcoin'i Seçti? Bu Bitcoinler Ne İçin Kullanılacak?

Terra (LUNA) Neden Bitcoin’i Seçti? Bu Bitcoinler Ne İçin Kullanılacak?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kendi stablecoini UST’yi desteklemek için 10 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) rezervi oluşturulacağı açıklamasından bu yana Terra CEO’su Do Kwon kripto para piyasasının gündemi olmuştu.

Bu kapsamda BTC alımları ile sık sık gündeme gelen CEO, geçtiğimiz hafta BTC’nin mucidi Satoshi Nakamoto’dan sonra ikinci en büyük Bitcoin sahibi olacaklarını açıklamıştı.

İlgili Haber
Terra (LUNA) İddialı ve Alımlarına Devam Ediyor! En Fazla Bitcoin (BTC) Bizde Olacak!

Bu açıklamaları ile çok konuşulan Do Kwon Bloomberg ile yaptığı röportajda UST de dahil olmak üzere herhangi bir stablecoinin dolar ile olan sabitliğinin bozulması durumunda Bitcoin piyasasının bu durumu kolay bir şekilde düzeltebileceğini söyledi.

Kripto para piyasasına olan güvenin her geçen gün arttığına dikkat çeken Terra CEO’su şunları söyledi:

“İnsanların kripto para birimlerine daha fazla inanması gerekiyor. Bitcoin piyasasına baktığımızda günde 20 milyar ABD dolarından fazla hacmi bulunuyor.

Bu bağlamda herhangi bir stablecoin zamanla dolar karşısında sabitliğini kaybetse bile Bitcoin rezervleri bu bozulmayı düzeltmek için kullanılacak.

Bence piyasaya girecek olan Bitcoin’ler çok rahat bir şekilde satın alınacaktır.”

Terra Neden UST’yi Desteklemek İçin Bitocin’i Seçti?

Terra CEO’suna kendi stablecoinleri UST’nin neden USDT ve USDC gibi başka bir stablecoin ile desteklemeyi tercih etmediği sorulduğunda ünlü CEO, şunları söyledi:

“Terra hakkında hatırlanması gereken en önemli şey, merkeziyetsiz bir varlık olmasıdır. Bu da UST’nin bir ihraççısı olmadığı anlamına gelir.

Ancak Tether USDT’si yada Circle’ın USDC’si gibi stablecoinleri destek olarak tutuyor olsaydınız bu durumda bu stablecoinlerin en fazla miktarını elinde tutan kişi sansüre tabi olacaktı.

Bu da merkezi olmayan stablecoinin sağladıklarını sağlamayacaktır.”

Bitcoin alımlarına başlanılmasından bu yana piyasadaki en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olan Terra (LUNA), CoinMarketCap verilerine göre 41 milyar dolarlık piyasa değeriyle yedinci en büyük kripto para birimi oldu.

LUNA, son 24 saatte %4,11’lik artışla 117,97 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları