BitcoinHaberler

TFF, Derbide Bitcoin Kullanan Hakemin Cezasını Açıkladı!

Arda Kardeşler'in cezası belli oldu.

Geçtiğimiz hafta oynanan Fenerbahçe Beşiktaş derbisine Bitcoin damga vurmuştu.

Derbide görevli hakem Arda Kardeşler’in maç öncesi kale-top seçimi için yaptığı para atışı sırasında temsili Bitcoin parası kullanması gündem olmuştu.

Maçtan sonra açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bu durumdan haberdar olmadıklarını ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıklamıştı.

TFF tarafından yapılan açıklamada “Şiddetle karşı olduğumuz söz konusu olayla ilgili Federasyonumuz tarafından soruşturma açılmıştır. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız.” denilmişti.

Karar Belli Oldu

TFF para atışı sırasında temsili Bitcoin parası kullandığı için hakem Arda Kardeşler’e “15 hak mahrumiyeti cezası” verdi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Süper Lig Hakemi ARDA KARDEŞLER’in, Merkez Hakem Kurulu’nun 09.05.2022 tarihli kararı ve Hukuk Müşavirliği’nin 13.05.2022 tarihli sevkine konu eylemi nedeniyle Merkez Hakem Kurulu Talimatı’nın 40/1. maddesi ve Futbol Disiplin Talimatının 25/2. maddesi uyarınca 15 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu