Kripto HaberleriHaberlerUkrayna: "Rusya'nın Tankları Varsa Bizim De Blok Zincirimiz Var!"

Ukrayna: “Rusya’nın Tankları Varsa Bizim De Blok Zincirimiz Var!”

Takip et

Rusya’nın işgali altında olan Ukrayna, ülkedeki savaşın izlerini gösteren bir NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini açıklamıştı.

Yaptığı açıklamada söz konusu NFT koleksiyonunun Rusya-Ukrayna savaşının bir müzesi gibi olacağını söyleyen Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov bütün dünyaya neler olup bittiğini NFT formatında anlatmak istediklerini belirtmişti.

İlgili Haber
Ukrayna, Savaş Ekipmanı Almak İçin NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor!

Ukrayna Başbakan yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Federov resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Meta History NFT Müzesi’nin” açıldığını söyledi.

Federov paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Rusya Ukrayna’yı yok etmek için tankları kullanırken, biz devrim niteliğindeki blok zinciri teknolojisine güveniyoruz.

Savaşın hatırasının saklanacağı ve Ukrayna’nın kimliğinin ve özgürlüğünün kutlanacağı yer olan Meta History NFT Müzesi açıldı.”

Coindesk’in haberine göre, MetaHistory projesinden Danil Melnyk, blok zincir teknolojisinin önemine atıf yaparak savaşın izlerini NFT olarak basmanın anıları onu korumaya yardımcı olurken, aynı zamanda Ukrayna’ya destek için para toplayacağını söyledi.

Melnyk, NFT’lerin Ethereum (ETH) blok zincirinde basılacağını ve her NFT’nin 0.15 ETH’ye satılacağını belirtti.

NFT’lerin ilk satıştan elde edilen tüm karlar Dijital Dönüşüm Bakanlığı’nın cüzdanına gidecek ve toplanan fonlar Ukrayna’daki insani yardım girişimlerine dağıtılacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Çok garip bir yorum bu.Şaka yapmıştır sanırım umarım öyledir.Tamam savaşa hazırlanmadınız ırak kadar bile olamadınız insanlar da saklanmaktan başka bir şey yapamıyor bari utanın ve garip yorumlar yapmayın.100 yıl önceki savaşımız da yemek yoktu silah yoktu babalarımız canımız var dedi savaştı.Şimdi gene girseler bize öyle sonuçlanır.Eğer biri çıkıp silah yok ama ne bilim solanamız var derse Dünya gö*** Güler bize…yersiz saçma sapan bir açıklama.Gerçi bizim yetkililerde böyle garip yorumlar yapıp bizi utandırıyor…ne bilim garip… Ukrayna’nın silinişini metadan mı göreceğiz? Toprakları alınsa metanızı mı bırakacaklar 😅neyse…

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları