Libra

Washington Libra’nın Geleceğinden Değil, Doların Geleceğinden Endişeli

Washington DC yöneticilerinin Libra konusunda böylesi bir baskı kurmasının ardında doların geleceğinden endişeli oldukları tahmin ediliyor.

Nexo

Dünyada en büyük ekonomi olan, para ve finansa yön verebilecek tek güç olarak tanınan ABD’nin gelecekte doların gücünün azalmasını istemediği ve bugün kendi kontrol ettiği bu gücün çok çok uzun yıllar sonra Libra gibi kripto para birimi stablecoin projelerinden dolayı yok olmasını istemediği belirtiliyor. Washington DC’de son günlerde kapalı kapıların arkasında Libra konusu ve buna benzer kripto para birimlerinin durumu konuşulmaya devam ederken, 2020 yılında Libra’nın satışa sunulmasının engellenmesinin mümkün olabilecek olduğunun altı defalarca kez çizildi.

Washington DC’de yöneticiler kripto para birimi stablecoin projesi Libra’nın geleceği hakkında soru işaretlerine sahipler ve bu sahip oldukları soru işaretleri Libra’nın özellikle doların değeri üzerine etkisinin direkt olarak değil ama kara para aklama ve benzer vakalar olursa çok fazla olabileceği konusundan geçiyor. Eğer ki kara para aklama ve benzer sorunların Libra ile çok fazla gündeme gelmesi söz konusu olacak olursa bu durumda ABD’nin dolarının değer kaybetmesi ve buna bağlı olarak dolara olan güvende bir takım düşüşler olabileceği belirtiliyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı