HaberlerXRP

En Büyük Ripple (XRP) Balinası 2020’de Ne Kadar Kazandı? Elinde Ne Kadar XRP Kaldı?

Ripple'ın eski kurucusu iyi bir 2020 yılı geçirdi.

XRP’de sular bir türlü durulmuyor. Son olarak Coinbase’den gelen delist haberiyle sarsılan XRP, akşam saatlerinde Ripple yönetiminin yaptığı açıklamalarla canlandı.

İlgili Haber
Son Dakika: Ripple'dan SEC Davası İle İlgili Açıklama Geldi - XRP Fiyatı Uçuşa Geçti

Ne yazık ki Ripple’ın tek derdi SEC değil. Eski ortak Jed McCaleb yaptığı satışlarla gündeme gelmeye devam ediyor.

Bildiğiniz üzere Jed McCaleb, Ripple’ın eski kurucularından. McCaleb, 2013 yılında Ripple’dan ayrılırken yapılan anlaşmaya göre, düzenli olarak elindeki XRP’leri satabiliyor. Ancak bu XRP’leri tek seferde satmasına izin verilmiyor. Yapılan anlaşmaya göre, McCaleb’in günlük satış limiti ortama XRP hacminin %1’i ile sınırlı. Son olarak 26 Aralık’ta patronun SEC davası sonrası XRP’ye daha fazla zarar vermemek için satışları durdurduğunu yazmıştık.

İlgili Haber
Patron, Ripple (XRP) Satışlarını Durdurdu!

Whale Alert tarafından bugün paylaşılan gönderide, eski patron ile ilgili önemli notlar yer alıyor. Whale Alert’in raporuna göre XRP sarsıntılı bir 2020 geçirse de, eski patron ve en büyük XRP balinalarından olan McCaleb’in en karlı yıllarından birisi oldu. Whale Alert’in yakın takibinde olan McCaleb, 2020 yılında “tacostand” adlı cüzdanından 1.2 milyar XRP satışı gerçekleştirdi. Bu satışların ortalama fiyatı 0.34 $.

Whale Alert’e göre 2020 satışları ile beraber, McCaleb’in XRP’den bugüne kadar kazandığı para 546 milyon $’ı buldu. McCaleb’in elindeki 3.274 milyar XRP’yi, ortalama 0.20$’dan sattığı düşünüldüğünde net kazancı 1.2 milyar dolar olacak. Whale Alert bu satışların önümüzdeki 20 yıla yayılarak yapılacağını düşünüyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu