Libra

Facebook Libra Herhangi Bir Engele Takılmayabilir!

Facebook Libra bu sene sonuna kadar satışa sunulmayacak olsa da 2020 yılında satışa sunulması mümkün.

Facebook’un yeni kripto parası ve ödeme yöntemi olan Libra projesi ile ilgili bazı soru işaretleri ve beklentiler var ve kripto para birimi sahibi olan birçok insan bu konuda beklenti içerisinde. Birçok Facebook kullanıcısı bu konuda daha henüz haberdar değil ve Libra’nın ne olduğu hakkında en küçük bir bilgiye sahip değiller. İnsanların büyük bir bölümü Facebook Libra hakkında soru işaretlerine bu dönemde bile yanıt arasa da bu konuda kendileri soru işaretlerine hiçbir şekilde yanıt bulamadılar.

FED, SEC ve NSA gibi ABD’nin üst düzey devlet daireleri Facebook Libra konusunda çalışmalar yaparken, iddialara göre NSA gibi kurumlar Facebook’un bu konuda neler yaptığını önceden bilebilecek durumdalar ve ABD ekonomisini etkileyecek bir tehdit görmedikleri için hiçbir şekilde bu konuda müdahale etmediler.

Facebook Libra 2020 yılında çıkabilir

2020 yılında kesin olarak olmasa bile Libra’yı piyasaya sürecek olduklarını açıklayan Facebook yöneticisi Mark Zuckerberg, kripto para olarak değil dijital para olarak ifade ettiği stablecoin Facebook Libra ile ilgili ABD hükümetine de söz verdi. ABD hükümeti Facebook Libra için onay vermeden önce bunu çıkarmayacak oldukları ve asla bu konuda bir adım atılmasının kendileri için mümkün olmadığını açıkladı.

2020 yılında insanların hizmetine girebilecek olan yeni dijital paranın ne kadar fazla insan tarafından kullanılacağı ve ne kadar fazla insanın ilgisini çekecek olduğu oldukça soru işaretlerinin olduğu bir konu.

2020 yılında piyasaya çıkması beklentileri olsa da çoğu kimse bu konuda atılacak olan adımların şimdiden belli olmadığı için akıllarında olanlara yanıt bulamıyor ve Libra’nın hangi para birimini referans alacağı, TL karşısında ne kadar olacağı ve bunun anlık olarak zarara uğratıp uğratmayacağı gibi konular son derece belirsizlik yaratmışa benziyor.

1 dolar 1 Libra olarak Facebook yönetimince satışa sunulması beklenen stablecoin kripto para biriminin TL karşısında değerinin anlık dolar kuruna göre belirlense dahi zarara uğratma riski olacaktır. Bu sebeple TL karşısında net bir fiyat üzerinden satışa sunulması mümkün olabileceği gibi bununla ilgili bazı düzenlemeler ilgili yöneticiler tarafından yapılabilir.

*Facebook Libra ile ilgili kesin bir tarih yok.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu