Libra

JPMorgan: Libra Stablecoin Olabilir Ama Değer Kaybedebilir!

JPMorgan'dan müşterilerine gönderilen mailde stablecoin projesi Libra hakkında uyarıda bulunuldu.

Nexo

JPMorgan müşterilerine bugün gönderdiği mail ile Libra gibi stablecoin’lerin sabit değerinin korunmasının mümkün olamayabilecek olduğunu ve değerinin de düşebilecek olduğunu açıkladı. Şimdiden genel görünümün Libra’yla ilgili negatife döndüğünü açıklayan JPMorgan, stablecoin projesinin çok fazla talep alması durumunda ağın bunu kaldıramayabilecek olduğunu ve bunun da beraberinde sistemin kilitlenmesine ve stablecoin fiyatının düşmesine neden olma riski olduğu ile ilgili uyarıda bulundu. Stablecoin’lerin ciddi riskler barındırdığını ve tek bu risklerin olmadığı konusunda uyaran JPMorgan, bu konunun yatırımcılar için dikkate alınması gerekli olan bir konu olduğunu açıkladı.

Stablecoin projelerinin ciddi sorunlar yaratabilecek olduğu iddiası bugüne kadar bazı kimselerin tartıştığı bir konuydu ancak JPMorgan gibi şirketlerin bugüne kadar böylesine bir açıklama yapmamış olması bazılarının buna inanmamasına neden olmuştu.

Libra’nın geleceği şimdiden parlak görünmese de Facebook’un her an geri adım atmasının mümkün olabileceği, zira tüm tepkileri üzerine toplamaya başladığı görülmekte.

*Milyarlarca dolarlık serveti de olsa Facebook, yatırımcıların haklarını korumak zorunda ve aksi durumda yargı bu duruma hükümet ile beraber müdahale edebilir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı