Kripto HaberleriLibraJPMorgan: Libra Stablecoin Olabilir Ama Değer Kaybedebilir!

JPMorgan: Libra Stablecoin Olabilir Ama Değer Kaybedebilir!

Takip et

JPMorgan müşterilerine bugün gönderdiği mail ile Libra gibi stablecoin’lerin sabit değerinin korunmasının mümkün olamayabilecek olduğunu ve değerinin de düşebilecek olduğunu açıkladı. Şimdiden genel görünümün Libra’yla ilgili negatife döndüğünü açıklayan JPMorgan, stablecoin projesinin çok fazla talep alması durumunda ağın bunu kaldıramayabilecek olduğunu ve bunun da beraberinde sistemin kilitlenmesine ve stablecoin fiyatının düşmesine neden olma riski olduğu ile ilgili uyarıda bulundu. Stablecoin’lerin ciddi riskler barındırdığını ve tek bu risklerin olmadığı konusunda uyaran JPMorgan, bu konunun yatırımcılar için dikkate alınması gerekli olan bir konu olduğunu açıkladı.

Stablecoin projelerinin ciddi sorunlar yaratabilecek olduğu iddiası bugüne kadar bazı kimselerin tartıştığı bir konuydu ancak JPMorgan gibi şirketlerin bugüne kadar böylesine bir açıklama yapmamış olması bazılarının buna inanmamasına neden olmuştu.

Libra’nın geleceği şimdiden parlak görünmese de Facebook’un her an geri adım atmasının mümkün olabileceği, zira tüm tepkileri üzerine toplamaya başladığı görülmekte.

*Milyarlarca dolarlık serveti de olsa Facebook, yatırımcıların haklarını korumak zorunda ve aksi durumda yargı bu duruma hükümet ile beraber müdahale edebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları