Libra

Libra Benzeri Kripto Paralar Gelecekte Daha Çok İlgi Görebilir

Libra ve diğer stablecoinlerin sayıları gelecekte her şey yolunda giderse ciddi oranda artacak.

Kripto para yatırımcısı kimseler son yıllarda kripto paralara alternatif arıyorlar. Fiyatı her zaman için değişime uğrama riski olan kripto para birimlerinin yerini ödemeler alanında alması beklenen stablecoinler hakkında ise bazı soru işaretleri gitmiş veya giderilebilmiş değil. Libra gibi kripto para birimleri her zaman için asla değer kaybetmeyen ve kazanmayan ancak 7 gün 24 saat ödemelere imkan veren bir kripto para olarak yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı bile.

Henüz satışa başlanmamış olmasına rağmen kripto para birimi projesi Libra gibi projelere bakış açısı giderek daha olumlu hale geldi. Birçok devlet ve kimse bu konuda gelecekte daha fazla bu tür hamleler atılmasını beklerken Libra ile ilgili olarak soru işaretleri giderilmeden başka bir projeye imza atılması beklenmiyor.

7/24 Aktarım ve İşlem

Özellikle bankalar döviz alış satımı veya para transferi gibi işlemleri hafta sonları veya tatil günleri kısıtlıyor. Örnek vermek gerekirse hafta sonu bankalar üzerinden yapılamayan USD/TL gibi döviz işlemleri ilerleyen dönemde herhangi bir platform bu iki itibari para birimini stablecoin olarak alım satıma sunmasıyla 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz işlem ve hiçbir engele takılmaksızın para transferi yapılmasının önü açılmış olacak.

Özellikle bu stablecoinler günlük alışverişlerde de kullanılmaya başlanırsa, insanlar kağıt paraları kullanmaz hale gelebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı