Libra

Mark Zuckerberg İfade Verecek

ABD Finansal Hizmetler Komitesi Mark Zuckerberg'i 23 Ekim'de ifade vermeye çağırdı.

ABD Finansal Hizmetler Komitesi yetkilileri kısa süre içerisinde Mark Zuckerberg’in ifade vermek için kongreye geleceğine ve Libra konusunda kendilerine ifade vereceğine dair açıklama yaptı. 23 Ekim 2019’da görüşme yapılacak olduğu ve ifadesinin alınacağı açıklanan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, bugüne kadar birkaç kez ABD yönetimi ile Libra konulu görüşmeler yaptı ve Libra ile ilgili önemli bir takım girişimlerde bulundu. Libra hakkında Mark Zuckerberg kendisine sorulan tüm sorulara yanıt vermek zorunda kalacak ve ABD finans yetkilleri ardından Libra ile ilgili olarak karar vermeye geçecekler. Libra hakkında yasak uygulanması beklenmezken, Amerikan yetkililer ne yapacak olduklarına kesin olarak karar vermiş değiller. Yetkililer, kripto para birimleri konusunda herhangi bir yasak uygulamazken, Libra hakkında ise Mark Zuckerberg’in vereceği ifadelere göre yasak uygulamaya karar verebilirler.

Libra için gelecekte neler olacağını önceden bilmek pek mümkün değil. Ancak bugünden finans sistemini büyük oranda etkileyecek olduğu açık. Zira Libra konusunda atılacak olan adımlar ABD yetkililerinin elinde ve bu konuda son kararı onlar verecek.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı