AnalizBitcoin

Uyarmıştık! Bitcoin (BTC) de Neler Oluyor? Düşüş Devam Edecek Mi? “Teknik Analiz”

Bitcoin yeniden 17.700$ seviyesini test etti. Bundan sonra olabilecekleri değerlendirdik.

Bitcoin ve Altcoinlerde yine kırımızı bir güne uyandık. Bitcoin 19800$ seviyelerini görüp düşüş trendine girdikten sonra toparlanmakta zorlanıyor. Bitcoin’in düşüşünden etkilenen altcoinler, ne yazıkki daha fazla düşüyor.

Gece saatlerinde 18.600$ seviyelerine kadar yükselen Bitcoin, hafta başında olduğu gibi yeniden 18.000$’ın altına geriledi ve gün içerisinde 17.700$ a kadar geriledi.

4 Saatlik grafikte 200 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 17.700$ seviyelerinden destek alan Bitcoin  şu sıralar bu destek bölgesini güçlendirmeye çalışıyor. 200 günlük ortalama kırılırsa sert bir şekilde 16.100$ seviyesine kadar gerileme görülebilir. 16100$ ve 15900$ bölgesinde güçlü destekleri bulunan Bitcoin’in bu bölgede tutunmasını bekliyoruz. Şayet bu seviyeler kırılırsa 14.000 $ ve 13000$ ‘lı seviyelere hızla geri çekilme görülebilir.

Temel analiz yönünden olumlu haberlerin ardı ardına geldiği, bankaların her geçen gün kripto dünyasına adım attığı bugünlerde, temel ve teknik analiz arasındaki uyumsuzluğun bir çok nedeni var. Öncelikle kurumsal yatırımcıların Bitcoin’lerini doğrudan borsalardan üzerinden almıyor olması, bu tarz haberlerin fiyata dolaylı etki etmesi sonucunu doğuruyor.

Gelen olumlu haberlere karşı şu sıralar duyarsızlaşan bir Bitcoin izliyoruz. Bunun en büyük nedeni 2020 yılını kapatıyor olmamız. Yeni yılın başlamasıyla Bitcoin’de yeniden 20.000$’lı seviyelerin görülebileceğini düşünen analistler, yılsonlarında genel olarak bir kar realizasyonu ve dinlenme sürecine girilmesini normal karşılıyor. Yeni yılla birlikte yükselmesi beklenen Bitcoin için bu geri çekilmeler alım fırsatı oluşturuyor. Ancak dibin nerede oluşacağını bilmeyen yatırımcılar, maximum kar için düşüş bitene kadar izlemekten yana tavır sergiliyor.

Bitcoin’in bu haftaya kötü başladığını ve 17.600$’ı tekrar test etmek isteyeceğini hafta başında yazmıştık.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Haftaya Teknik ve Temel Olarak Kötü Başladı, Bitcoin'de Boğa Sezonu Bitiyor Mu?

Öncelikle 17.700$’ın kırılıp kırılmayacağını izlememiz gerekecek şayet kırılırsa, 16100$ seviyesinde bir dip oluşmasını bekleyebiliriz. 16.100 dolarda yeni bir dip oluşursa boyun bölgesiyle arasında 3800$lık bir mesafe bulunan ikili dip formasyonu görebiliriz. Bitcoin, bu seviyede tutunabilirse yeni yıla girmenin de etkisiyle yeniden 20.000$ seviyeleri konuşabiliriz.

Yılsonlarındaki Bitcoin hareketlerini incelemek isteyen yatırımcılar bu haberimize de bakabilirler.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Yeni Yılları Seviyor

*Yatırım Tavsiyesi Değildir

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu