Kripto HaberleriLibraWashington 17 Temmuz'da Libra'yı Gündeme Getirecek!

Washington 17 Temmuz’da Libra’yı Gündeme Getirecek!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerikan yönetimi Facebook’a uyarı ve ceza niteliğinde 5 milyar dolarlık bir cezanın verilmesini onaylarken, yarın ise kripto para birimi projesi olan ve henüz hayata geçirilmeyen Facebook’un Libra isimli kripto para birimini ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi üyeleri olarak tartışacak. Giderek artan bir tartışmaya dönen bu durumun içerisinden çıkmak isteyen ancak bir türlü çıkamayan yönetim, kripto para birimi projesinin ulusal güvenliğe bir tehdit oluşturabilecek olduğunu düşünmüyor ancak küresel bankacılık sistemlerine karşı etkilerinin büyük oranda olabileceğini düşünüyor.

Buna karşı hareket etmek isteyen Washington ise elinden ne gelirse arkasına koymak istemeden hareket ediyor ve Başkan Trump yönetiminin yaptığı açıklamaya göre Facebook kolay bir şekilde engellenebilir. En basit hali ile Facebook’un bankacılık lisansı alması gerekebilir ve Facebook daha fazla vergi ödemekten kaçınmak için bunu yapmayabilir.

Yarın ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi üyeleri tarafından Libra gündeme getirilecek ve üzerinde konuşmalar yapılacak. Nasıl önlemler alınması gerektiği konusu üzerinde durulacak ve tehditler, gelecek öngörüsü gibi kapalı kapılar arkasında konuşulacak olanlar daha sonra gün yüzüne çıkmaya başlayacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları