Kripto ParaSatoshi Nakamoto

Wanted: Satoshi Nakamoto

Nexo

Kripto paranın kurucusu ve yaratıcısı olduğu iddia edilen ve gerçek isminin ne olduğu hala bilinmeyen Satoshi Nakamoto, ile ilgili bir grup girişimci arama çalışmalarına başladı. Tüm dünya genelinde Bitcoin‘in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun arandığını ve bu aramalara sonuna kadar devam edecek olduklarını belirten grup, arama çalışmalarının dünyanın en küçük ülkesinden, en büyük ülkesine kadar sürecek olduğu ve sonucunda bu kişiyi bulabilecek olduklarına inandıklarını açıkladı.

Satoshi Nakamoto’nun bulunması ile ilgili bugüne kadar birçok kampanyalar düzenlenmiş ve bazı kişiler hakkında Bitcoin’in yaratıcısı olduğu iddia edilmişti.  220.000 dolar para toplanması isteğinde bulunan grup, bu paranın arama çalışmalarına ayrılacak olduğunu iddia ediyor.

CIA Biliyor

ABD’nin dünyanın en iyi istihbarat kurumu olarak tanınan CIA ise net olarak basına açıklamasa da Satoshi Nakamoto’nun kimliğini yakından bilen tek kurum olarak gösteriliyor. Washington’ın Bitcoin ve kripto paralar konusunda rahat davranmasının bir diğer sebebinin de Bitcoin’in yaratıcısını biliyor olmasından dolayı olduğu tahmin ediliyor.

  • Satoshi Nakamoto ile ilgili CIA ve ABD yönetimi tüm bilgileri yüksek gizlilik içerisinde tutmayı sürdürüyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı